Adam Chmielewski na testach

Adam Chmielewski na testach

Informujemy, że przez dwa dni w zespole ENERGI CZARNYCH Słupsk trenować będzie Adam Chmielewski, którego słupski sztab szkoleniowy postanowił poddać testom przydatności do gry w drużynie.
Adam Chmielewski to młody gracz występujący na pozycji rozgrywającego. Mierzy 182 cm i legitymuje się paszportem amerykańskim oraz polskim. Właśnie za oceanem uczył się podstaw koszykarskiego rzemiosła, występując w latach 2012-2014 w barwach kanadyjskiego zespołu Concordia. Jest absolwentem nowojorskiego St. Francis College.
W minionym sezonie jego średnie statystyki prezentowały się następująco: 35 min. na parkiecie, 11,2 pkt, 4,8 as. i 1,3 przech., 4,3 zb., skuteczność w rzutach za 2: 40.5%, za 3: 27.1%, w rzutach wolnych: 69.0%.

- Zawodnik sam zgłosił się do nas i przedstawił nam swoją ofertę. Postanowiliśmy skorzystać z okazji i przyjrzeć się bliżej jego możliwościom, zwłaszcza, że posiada on polskie obywatelstwo. Chcemy sprawdzić go w grze, a przynajmniej mieć pełne rozeznanie na przyszłość, w razie gdyby Adam na dłużej chciał związać się z polską ligą – wyjaśnia Marcin Sałata, Dyrektor Generalny w słupskim klubie.

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."