Andrej Urlep trenerem w sezonie 2013/2014!

Andrej Urlep trenerem w sezonie 2013/2014!

Słoweniec Andrej Urlep pozostaje w Słupsku i będzie nadal trenerem Energi Czarnych. Jeden z najbardziej utytułowanych szkoleniowców w naszym kraju  wspólnie z Marcinem Sałatą i Mirosławem Lisztwanem buduje skład, który w nowym sezonie ma odegrać istotną rolę na scenie Tauron Basket Ligi.

Andrej Urlep został trenerem Energi Czarnych pod koniec stycznia 2013 roku, kiedy to zastąpił na stanowisku Mariusa Linartasa. Słoweniec zrealizował podstawowy cel, jaki przed nim postawiono – czyli awans do górnej szóstki ligi. Po zapewnieniu słupskiej ekipie gry w play-off w pierwszej rundzie nasz zespół trafił na najsilniejszego z możliwych przeciwników – zielonogórski Stelmet. Niestety rywalizacja z faworytami ligi już na tym etapie rozgrywek nie skończyła się dla Energi Czarnych sukcesem i nasi koszykarze zakończyli swój udział na ćwierćfinale. Nie mniej jednak, tylko słupskiej drużynie udało się wygrać w play-off z późniejszymi Mistrzami Polski – i to dwukrotnie.

– To wszystko sprawiło, że pozostawienie trenera Andreja Urlepa w naszym zespole było dla naszego klubu priorytetem, podobnie jak podpisanie nowej umowy sponsorskiej z koncernem Energa. Dziś mogę powiedzieć, że oba cele udało nam się zrealizować i teraz możemy zacząć finalizować kontrakty z zawodnikami i dynamicznie budować skład na nowy sezon – mówi prezes Energi Czarnych Andrzej Twardowski.

Nazwisko Słoweńca to uznana marka, której większości kibiców basketu w Polsce nie trzeba szczegółowo przedstawiać. Trener zdobywał mistrzostwa Polski ze Śląskiem Wrocław i Anwilem Włocławek, a narodową kadrę poprowadził do awansu na hiszpański Eurobasket 2007. Poza Śląskiem i Anwilem Urlep prowadził w naszym kraju Basket Kwidzyn, PGE Turów Zgorzelec, a także AZS Koszalin.

– Kontrakt z trenerem Urlepem nie został jeszcze podpisany, ale osiągnęliśmy z nim pełne porozumienie i ustaliliśmy wszystkie warunki nowej umowy. Podpisy pod kontraktem pojawią się w tym tygodniu, gdy jego agent wróci do Polski z włoskiego Treviso. Andrej Urlep już od pewnego czasu uczestniczy w budowie składu naszego zespołu na nowy sezon, który stworzy w ramach naszego budżetu wspólnie ze swoim asystentem Mirosławem Lisztwanem i generalnym menedżerem Marcinem Sałatą – dodaje prezes Twardowski.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."