Asseco z Pucharem Prezydenta Miasta Słupska

Asseco z Pucharem Prezydenta Miasta Słupska

Zwycięstwem 71:52 Asseco Gdynia z Polskim Cukrem Toruń zakończył się XX Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Słupska. Dzień wcześniej torunianie przegrali z Energą Czarnymi 69:83 i na pewno nie mogą zaliczyć swoich występów do udanych. Puchar trafił do gdynian, którzy pokonali ekipę Jacka Winnickiego większą liczbą punktów.

Niestety XX Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Słupska nie został rozegrany wedle znanego schematu, bowiem na dzień przed jego rozpoczęciem z udziału wycofał się AZS Koszalin. Dlatego też podczas turnieju rozegrano tylko dwa spotkania - pierwszego dnia z Polskim Cukrem Toruń zmierzyli się Energa Czarni, drugiego Asseco Gdynia.

Turniej był także okazją do oficjalnej, efektownej prezentacji naszego zespołu, która odbyła się w piątek o godz. 19. Oficjalnego otwarcia dokonali Prezydent Słupska Robert Biedroń oraz Prezes Energi Czarnych Andrzej Twardowski.

Energa Czarni Dzięki akcjom Mokrosa i Harpera szybko wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. Choć na przełomie trzeciej i czwartej kwarty torunianie zdołali zredukować straty do zaledwie trzech punktów, bo świetnie grał Cummings, słupszczanie akcjami Śniega, Mbodja i ponownie Harpera odbudowali wysoką przewagę. Tym samym nasi koszykarze efektownie zaprezentowali się przed własną publicznością i w dobrych nastrojach mogą przystąpić do rozpoczynającego się za tydzień sezonu.

Drugiego dnia torunianie nie zdołali się odbudować i ponownie przegrali, tym razem z ambitnym Asseco Gdynia, aż 52:71. Obie drużyny grały falami, choć znacznie skuteczniejsi byli zawodnicy z Trójmiasta. Wygrane przez nich druga (20:5) i czwarta kwarta (22:9) okazały się wystarczające, do ostatecznego, bardzo przekonującego zwycięstwa. Z racji, że różnica punktowa na korzyść gdynian była większa, niż w meczu Energi Czarnych, to Asseco wygrało cały Turniej. MVP wybrany został Anthony Hickey ze zwycięskiej ekipy.

Wyniki XX Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Słupska:

Energa Czarni – Polski Cukier Toruń 83:69 (22:16, 21:21, 18:19, 22:13)

Energa Czarni: Harper 17, Mbodj 16 (8 zb., 4 bl.), Seweryn 9, Śnieg 8, Cunningham 8, Mokros 6 (6 zb.), Blassingame 6 (10 as.), Cesnauskis 6, Borowski 5, Zywert 2.

Polski Cukier: Cummings 21, Gibson 15, Milosević 10, Kornijenko 7, Michalak 6, Perka 4, Wiśniewski 3, Michalski 3, Sulima, Radwański, Bochno, Lisewski.

Asseco Gdynia - Polski Cukier Toruń 71:52 (16:18, 20:5, 13:20, 22:9)

Asseco: Hickey 17, Szczotka 13, Parzeński 11, Matczak 11, Żołnierewicz 6, Kowalczyk 6, Frasunkiewicz 3, Czerlonko 2, Kaplanovic 2.

Polski Cukier: Wiśniewski 14, Cummings 11, Sulima 11, Kornijenko 6, Michalski 6, Gibson 4.

Końcowa kolejność:

  1. Asseco Gdynia
  2. Energa Czarni Słupsk
  3. Polski Cukier Toruń

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."