Bryan na poważnie!

Bryan na poważnie!

Poniedziałkowa informacje na temat Ermina Jazvina była oczywiście primaaprilisowym żartem, natomiast 2 kwietnia, już zupełnie na poważnie, informujemy, że nowym zawodnikiem Energi Czarnych został Bryan Davis! Bryan we wtorek dotarł do Słupska, podpisał kontrakt i przygotowuje się z drużyną do kolejnych spotkań górnej szóstki.

Po zdobyciu brązowego medalu Tauron Basket Ligi z Energą Czarnymi Bryan rozegrał bardzo dobry sezon na Ukrainie, gdzie w zespole Krivbasbasket Krzywy Róg zdobywał średnio niemal 15 pkt. i 8 zb. w każdym meczu. Kolejnym przystankiem Amerykanina były Chiny, gdzie podczas letnich rozgrywek w ekipie Hebei Springs legitymował się wręcz kosmicznymi średnimi – 31,5 pkt., 16,6 zb. oraz po 3 bloki i przechwyty. W obecnym sezonie występował natomiast w dwóch południowokoreańskich drużynach: dla Samsung Thunders Seul zdobywał 11 pkt. i 7 zb. w meczu, natomiast dla Sonic Boom Songnam 6,4 pkt. i 3,4 zb., lecz grał zaledwie po 13 minut w każdym spotkaniu.

W połowie grudnia ubiegłego roku Davis doznał urazu kolana, po którym musiał poddać się zabiegowi czyszczenia łąkotki. Po przejściu niezbędnej rehabilitacji zawodnik wznowił treningi i pracował nad powrotem do jak najwyższej formy. Co ciekawe, Bryana w Songnam zastąpił grający jeszcze na początku tego sezonu w Anwilu Włocławek Ryan Wright.

Kibice w Słupsku doskonale wiedzą, czego można spodziewać się po Bryanie – efektownych akcji, olbrzymiego zaangażowania w każdej akcji po obu stronach parkietu i nieustępliwości w walce o każdą zbiórkę czy bezpańską piłkę. Bryan to wulkan energii, który powinien doskonale pasować do dzisiejszych Energa Czarnych.

– Chcieliśmy przed najważniejszymi meczami sezonu wzmocnić jeszcze nasz skład. Oczywiście dla nas było najlepiej, żeby stało się to bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z licencją. Szukając podkoszowego od razu skontaktowaliśmy się więc z Bryanem, który bez zbędnej zwłoki przystał na naszą propozycję i z entuzjazmem odnosił się do swojego powrotu do Słupska – mówi Marcin Sałata, generalny menedżer Energi Czarnych. – Robimy wszystko co w naszej mocy, aby jak najszybciej załatwić wszystkie formalności, by Bryan mógł już w najbliższych spotkaniach wspomóc nasz zespół – dodaje.

Umowa z Bryanem Davisem obowiązywać będzie do końca trwającego sezonu. Środkowy w barwach Energi Czarnych w sezonie 2010/2011 zdobywał średnio 8,5 pkt. oraz 4,4 zb. w każdym spotkaniu, zostając MVP rywalizacji o brązowy medal z Treflem Sopot.

Mateusz Bilski

 

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."