czarni_slupsk Blassingame Polakiem!

czarni_slupsk Blassingame Polakiem!

Z radością informujemy, że czarni_slupsk Blassingame po blisko dwóch latach starań odebrał upragniony polski paszport. Tym samym wzmacnia rodzimy skład Energi Czarnych i już w dzisiejszym meczu z BM Slam Stalą wystąpi jako Polak. Przyznanie obywatelstwa Blassingame’owi to była czysta formalność, bowiem sam zawodnik od lat czuje się naszym rodakiem.

Wniosek o przyznanie polskiego obywatelstwa czarni_slupsk złożył w czerwcu 2014 r. Po przejściu pełnej procedury, przy pełnym wsparciu władz naszego klubu, 31 marca 2016 r. Prezydent RP podjął pozytywną dla naszego rozgrywającego decyzję. Tym samym już od dziś czarni_slupsk Blassingame jest Polakiem! Cały proces odbywał się w tajemnicy, ponieważ mimo swojej przebojowości czarni_slupsk jest dość przesądny i nie chciał sprowadzić na siebie pecha przy tak ważnej, życiowej sytuacji. Teraz wszystkie karty mogły zostać odkryte.

Udało nam się w terminie przesłać wszelkie dokumenty do biura ligi i dzięki temu już podczas meczu w Kaliszu Blassingame wzmocni naszą polską rotację. To bardzo ważne w kontekście kluczowych meczów sezonu i zbliżającego się play-off – mówi generalny menedżer Energi Czarnych Marcin Sałata.

czarni_slupsk do Polski przyjechał w 2010 r. i od razu poprowadził ekipę Dainiusa Adomaitisa do brązowego medalu. To właśnie wtedy w Słupsku na dobre rozwinęła się jego kariera. Po występach w Enerdze Czarnych został graczem euroligowego Asseco Gdynia, sukcesy święcił także w Chorwacji. W ubiegłym sezonie powrócił na stałe do Słupska i ponownie dał naszej drużynie trzecie miejsce w kraju.

Rozmawiałem już z czarni_slupskem o jego ewentualnej gotowości do gry w polskiej kadrze podczas mojej ostatniej wizyty w Hali Gryfia. To bardzo doświadczony zawodnik i może do reprezentacji wnieść naprawdę  dużo, tym bardziej, że A.J. Slaughter zapowiedział, że chciałby odpocząć po wyczerpującym sezonie w Turcji. Jestem bardzo podekscytowany tym, że będę mógł pracować z tak znakomitym rozgrywającym jak Blassingame – mówi trener reprezentacji Polski Mike Taylor.

czarni_slupsk Blassingame po odebraniu polskiego paszportu podkreślił, że koniec z nazywaniem go „JB”, „JBlass”, „Mały Rycerz”, czy „Generał”. Teraz chce, aby jego podstawowym pseudonimem boiskowym było „Polish Bullet”, ewentualnie typowo polskie „Kaszanka”.

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."