Demonte Harper Czarną Panterą!

Demonte Harper Czarną Panterą!

Demonte Harper został pierwszym zagranicznym zawodnikiem, który wzmocnił Energę Czarnych przed zbliżającym się sezonem. Amerykanin w ubiegłym sezonie był podstawowym rezerwowym włoskiego Enel Brindisi, z którym dotarł do ćwierćfinału Serie A oraz EuroChallenge.

Demonte Harper to zawodnik doskonale znany Donaldasowi Kairysowi, z którym współpracował w sezonie 2013/2014 w Smokach Mińsk. Słupscy kibice również mogą go pamiętać z występów w trakcie Turnieju o Puchar Prezydenta, który w 2013 r. wygrał właśnie białoruski zespół. Nasz nowy zawodnik to swingman, który może występować na pozycjach rzucającego i skrzydłowego, a także w razie potrzeby zająć się kreowaniem akcji. Harper ma 26 lat i 193 cm wzrostu. Jest typowym obrońcą, który gra dla zespołu i nie forsuje indywidualnej gry w ataku.

W ubiegłym sezonie Harper występował we włoskiej ekstraklasie oraz pucharze EuroChallenge w drużynie Enel Brindisi. Swój udział w Serie A zakończył w ćwierćfinale, przegrywając 2:3 z późniejszymi wicemistrzami Włoch Grissin Bon Reggio Emilia. Podobnie w EuroChallenge Enel dotarło do ćwierćfinału, gdzie lepsze okazało się francuskie Nanterre.

W rozgrywkach ligi włoskiej Harper spędzał na parkiecie średnio 17,5 min., w trakcie których zdobywał 4,8 pkt., 2,5 zb. i 1 as. w meczu. Nieco lepiej radził sobie na arenie międzynarodowej, gdzie w 19 min. zdobywał średnio 7,1 pkt., 2,8 zb. i 1,5 as.

Harper jest absolwentem uczelni Morehead St., którą w latach 2007-2011 reprezentował w rozgrywkach NCAA. W swoim ostatnim sezonie studiów zdobywał średnio 15,5 pkt., 5 zb. i 3,4 as. na mecz. Gdy nie udało mu się dostać do NBA, postanowił rozpocząć swoją zawodową karierę w Cibonie Zagrzeb, z którą występował w pucharze EuroCup oraz Lidze Adriatyckiej. W 2012 r. ponownie spróbował powalczyć o angaż w najlepszej lidze świata. Grał w lidze letniej dla Denver Nuggets, a okres przygotowawczy do kolejnego sezonu spędził w Portland Trail Blazers, skąd został oddelegowany do grającego w D-League Erie Bay Hawks. Stamtąd w 2013 r. trafił do Smoków Mińsk.

Demonte Harper związał się z Energą Czarnymi jednorocznym kontraktem.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."