Do składu dołącza Marek Zywert

Do składu dołącza Marek Zywert

Informujemy, że nowym zawodnikiem Energi Czarnych został Marek Zywert, jeden z najbardziej utalentowanych polskich graczy z rocznika 1996. Występujący na pozycji rzucającego zawodnik związał się z naszym klubem umową o konstrukcji 2+1.

Marek Zywert koszykówki uczył się w rodzinnym Sierakowie, skąd po zdobyciu mistrzostwa Polski kadetów przeniósł się wraz z bratem bliźniakiem Kamilem do Polonii 2011 Warszawa, gdzie występował w rezerwowym zespole (AZS II Politechnika oraz UKS GIM 92 Ursynów). W drugiej lidze zadebiutował już w wieku 15 lat. Po wycofaniu się Polonii 2011 z ligi przeniósł się do SMS Władysławowo, a w 2013 roku bracia Zywert dołączyli do Stelmetu Zielona Góra.

W ramach kontraktu z aktualnymi mistrzami Polski Marek występował w młodzieżowych zespołach Stelmetu, w drugoligowej drużynie Muszkieterowie Nowa Sól, a także zaliczył debiut w ekstraklasie. W minionym sezonie zagrał w 9 meczach TBL, w trakcie których podczas 26 minut zdobył w sumie 14 punktów i miał 3 asysty. W drugiej lidze notował natomiast statystyki na poziomie 12,4 pkt., 4,4 zb. i 4 as., 2,5 przech. w ciągu 28 min. spędzanych średnio na parkiecie.

W Słupsku Marek Zywert będzie walczył o minuty w ekstraklasie i rozwijał swoje umiejętności. Zawodnik ma bardzo duży potencjał, jest uznawany za jednego z najbardziej perspektywicznych graczy w swoim roczniku i mamy nadzieję, że jego talent w pełni rozbłyśnie właśnie w Enerdze Czarnych.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."