Drago Pasalić dołącza do Energi Czarnych

Drago Pasalić dołącza do Energi Czarnych

Chorwacki podkoszowy Drago Pasalić został nowym zawodnikiem naszego zespołu. 31-letni koszykarz mierzy 208 cm wzrostu i może grać na pozycjach środkowego i silnego skrzydłowego. Jego przyjazd do Słupska zaplanowany jest na czwartek.

Drago Pasalić to bardzo doświadczony zawodnik, mający za sobą występy w silnych europejskich ligach, w tym także w Eurolidze. Był filarem młodzieżowych reprezentacji swojego kraju, a na początku kariery występował także w kadrze seniorów. Jest wychowankiem chorwackiego KK Split, a swoją zawodową karierę zaczął budować po nieudanym podejściu w lidze letniej do NBA w tureckim Ulkerze Stambuł. Następnie grał w greckim PAOK oraz hiszpańskich Bilbao Basket oraz Xacobeo Blu:sens (obecnie Obradoiro CAB, klub Adama Waczyńskiego).

W 2010 r. dołączył do Cibony Zagrzeb, w barwach której rozegrał siedem spotkań w Eurolidze, notując średnio 9,1 pkt. i 4,7 zb., a w trakcie sezonu przeniósł się do ukraińskiego Azovmaszu Mariupol, z którym zdobył brązowy medal w krajowych rozgrywkach i zajął czwarte miejsce w lidze VTB (8,9 pkt., 3,6 zb.). Po następnym sezonie spędzonym w słoweńskim Heliosie Domzale (14 pkt., 6,2 zb. w Lidze Adriatyckiej) Pasalić powrócił do Turcji, gdzie został ważnym zawodnikiem Türk Telekom Ankara (11,3 pkt., 5,6 zb.).

W 2013 r. był natomiast graczem izraelskiego Hapoelu Galil Gilboa (7,3 pkt., 4,2 zb.) i na turnieju w Zgorzelcu przeciwko Enerdze Czarnym zdobył 7 pkt. (Czarni wygrali 85:72). W trakcie rozgrywek przeniósł się do bośniackiego HKK Široki Primorka, notując w Lidze Adriatyckiej 9,6 pkt. i 2,7 zb. na mecz. Aktualny sezon nasz nowy podkoszowy rozpoczął w katarskim Al Arabi Club Doha.

Przyjazd Drago Pasalicia do Słupska zaplanowany jest na czwartek, wtedy też rozpocznie on treningi z drużyną. Nasz nowy zawodnik najprawdopodobniej zadebiutuje w niedzielnym spotkaniu z AZS. Kontrakt z Chorwatem obowiązywać będzie do końca trwającego sezonu.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."