Dwa lata z Sewerem i Mantasem!

Dwa lata z Sewerem i Mantasem!

Kolejne dobre wieści – nasz kapitan Łukasz Seweryn i będący już symbolem Energi Czarnych Mantas Cesnauskis postanowili kontynuować swoje kariery w Słupsku! Zawodnicy związali się z naszym klubem nowymi, dwuletnimi kontraktami.

Łukasz Seweryn po raz pierwszy w Enerdze Czarnych pojawił się w sezonie 2004/2005, a po dobrych indywidualnie rozgrywkach pozostał na kolejne. W sezonie 2005/2006 niestety nie zdobył pierwszego brązowego medalu z naszym zespołem, ponieważ po 16 spotkaniach przeniósł się do Unii Tarnów. Do Słupska Seweryn powrócił po niecałych dziewięciu latach i ma już za sobą kolejne dwa sezony jako Czarna Pantera. W ostatnim, jako nasz kapitan, był szóstym najskuteczniejszym strzelcem ligi z dystansu i jednym z kluczowych autorów czwartego brązu w historii klubu. Jego średnie wyniosły 7,2 pkt., 1,6 zb. i były niemal idealną kopią dokonań młodszego o 11 lat Sewera z 2005 r.

Mantas Cesnauskis to kolejny ulubieniec słupskiej publiczności i zawodnik, który ma za sobą najwięcej rozegranych spotkań (242) i najwięcej zdobytych punktów (2293) w historii ekstraklasowych występów w barwach Energi Czarnych. W Słupsku Mantas rozegrał już 8 sezonów i wiele wskazuje na to, że dobije do 10! W minionych rozgrywkach zdobywał on średnio po 6,0 pkt., 1,7 zb. i 1,0 as. w każdym spotkaniu, utrzymując swój największy atut – świetny rzut – na najwyższym poziomie. Z dystansu miał wciąż bardzo dobre 38,2% skuteczności, a z linii rzutów wolnych trafił rewelacyjne 88,9%, co przy większej ilości prób dałoby mu miejsce lidera ekstraklasy pod tym względem.

Wkrótce kolejne informacje dotyczące budowy składu!

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."