Energa Czarni w komplecie

Energa Czarni w komplecie

Keith Wright został nowym zawodnikiem Energi Czarnych. Mogący grać na pozycjach podkoszowych Amerykanin jest ostatnim graczem, który wzmocnił naszą drużynę i tym samym budowa składu Czarnych Panter na sezon 2013/2014 została zakończona.

Keith Wright (24 lata, 203 cm) to absolwent znanego na całym świecie Harvardu, gdzie w zespole miejscowych Crimson występował na parkietach NCAA. Nasz nowy zawodnik był podstawowym graczem swojego uczelnianego zespołu, wielokrotnie nagradzanym za swoje sportowe osiągnięcia. W 2012 r. zespół z Harvardu z Wrightem w pierwszej piątce dotarł do turnieju NCAA, jednak swój udział w marcowym szaleństwie zakończył już w pierwszej rundzie.

Nasz nowy podkoszowy po zakończeniu nauki próbował jak najlepiej zaprezentować się przed przedstawicielami klubów NBA, licząc na angaż w najlepszej lidze świata. Gdy nie został wybrany w drafcie, spróbował swoich sił w lidze letniej w Las Vegas, na którą spoglądają również przedstawiciele europejskich zespołów. Grając w barwach Dallas Mavericks zdobywał średnio 3,4 pkt. i 2,8 zb. w pięciu meczach.

Swoją zawodową karierę Wright rozpoczął więc w Europie, w szwedzkim Uppsala Basket. W Skandynawii nowy gracz Energi Czarnych rozegrał bardzo udany sezon, w którym notował średnio 14,2 pkt. i 8,8 zb., będąc najlepszym zawodnikiem swojej drużyny. Uppsala uplasowała się na drugim miejscu w lidze, jednak w ćwierćfinale play-off zespół Wright’a musiał uznać wyższość późniejszych mistrzów Szwecji – drużyny Sodertalje. Indywidualne osiągnięcia Wright’a pozwoliły mu zostać czwartym zbierającym i piątym blokującym (1,3 bl.) całych rozgrywek.

Mimo 203 cm wzrostu nasz nowy zawodnik doskonale czuje się w podkoszowym tłoku, gdzie sprawdza się na obu pozycjach. Jest typem atlety, czym nadrabia brak centymetrów, uwielbiając kończyć akcje efektownymi wsadami. Zdecydowanie najlepiej się czuje w polu trzech sekund, gdzie skutecznie wykorzystuje swoje warunki zarówno w obronie, jak i w ataku.

Co ciekawe, nasz nowy zawodnik miał już okazję zagrać w jednym zespole z Garrett’em Stutz’em, z którym ponownie spotka się w Enerdze Czarnych. Nasz podkoszowy duet wystąpił wspólnie w meczu gwiazd dywizji Reese w 2012 r. Wright zdobył w tym spotkaniu 7 pkt. i 6 zb., natomiast Stutz 7 pkt. i 7 zb.

Sezon

% z gry

% za 1

Zb.

Bl.

Punkty

12/13 Uppsala

59

79

8,8

1,3

14,2

11/12 Harvard

59

66

8,1

1,4

10,6

10/11 Harvard

58

70

8,3

1,8

14,8

 

Keith Wright jest zawodnikiem, który zakończył budowę składu Energi Czarnych na sezon 2013/2014. Poniżej prezentujemy pełny skład naszego zespołu:

  1. Jordan Hulls / Tomasz Śnieg / Wojciech Jakubiak
  2. Rocky Trice / Michał Jankowski
  3. Marcin Dutkiewicz / Simo Atanacković (testy) / Szymon Długosz
  4. Michał Nowakowski / Mateusz Jarmakowicz / Kacper Borowski
  5. Garrett Stutz / Keith Wright

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."