ENERGA CZARNI z trenerem!

ENERGA CZARNI z trenerem!

Informujemy, że w sezonie 2012/2013 drużynę ENERGI CZARNYCH Słupsk poprowadzi Marius Linartas, który przejmie funkcję pierwszego szkoleniowca. W minionym sezonie litewski trener, który w 2010 roku zdobył mistrzostwo Europy do lat 18 z reprezentacją Litwy, został asystentem Dainiusa Adomaitisa, zatem zna on doskonale warunki pracy w słupskim klubie.

38-letni szkoleniowiec znany jest z bardzo dobrej pracy z młodzieżą. W latach 1997-2008 był głównym trenerem w akademii koszykarskiej Sarunasa Marciulionisa, a przez kolejne dwa sezony prowadził Perlas Wilno, młodzieżowy zespół euroligowego Lietuvosu Rytas. W sezonie 2010/11 pełnił też rolę asystenta w Lietuvosie.
Jego najważniejsze doświadczenia związane były dotąd z prowadzeniem młodzieżowych reprezentacji Litwy, w których Linartas był jednym z odpowiedzialnych za rozwój Jonasa Valenciunasa, wybranego z nr 5 tegorocznego Draftu NBA przez Toronto Raptors. W 2010 roku Linartas poprowadził młodych Litwinów do złotego medalu mistrzostw Europy U-18. Pracował też z rocznikiem 1991, który prowadził od 2007 do 2011 roku w mistrzostwach Europy. Odgrywał ważną rolę we współpracy z Dainiusem Adomaitisem, który chętnie korzystał z rad doświadczonego kolegi. Marius zajmował się głównie scoutingiem.

Jaka jest filozofia prowadzenia zespołu według Mariusa? - Gdyby było tak, że pieniądze rozwiązywałyby wszystkie problemy i to od budżetu zależałoby, które miejsce zespół zajmuje w lidze, sport nie miałby sensu. Całe szczęście sport nie na tym polega i by osiągnąć sukces, trzeba walczyć na parkiecie i dawać z siebie wszystko.

Marius Linartas urodził się 18 listopada 1973 roku w Kłajpedzie. Ma opinię bardzo ambitnego, pracowitego i konsekwentnego szkoleniowca. Witamy na słupskim pokładzie!

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."