Fatalny sparing z Polskim Cukrem

Fatalny sparing z Polskim Cukrem

Srogą lekcję otrzymali Energa Czarni od ekipy Polskiego Cukru Toruń, bardzo wysoko przegrywając w sparingu rozegranym w Słupsk. Wynik 48:78 mówi sam za siebie. Żaden z naszych zawodników nie zagrał na miarę oczekiwań.

Spotkanie rozpoczęło się od kapitalnej dyspozycji rzutowej LaMarshalla Corbetta, który trzy razy w pierwszych pięciu minutach trafił z dystansu. Nasi koszykarze grali ospale, popełniali błędy w  obronie, a w ataku razili nieskutecznością. Jedynie William Franklin starał się indywidualnymi akcjami utrzymywać zespół w grze, ale to było zbyt mało. Energa Czarni z uporem próbowali rzutów za trzy punkty, których przez długi okres oddawali więcej, niż rzutów za dwa, ale nie przynosiło to żadnego efektu.

Po zmianie stron było niestety jeszcze gorzej. Polski Cukier rozpoczął trzecią kwartę od serii 14:0, a słupszczanie przez sześć minut nie potrafili zdobyć nawet jednego punktu.  W sumie tą część meczu torunianie wygrali aż 25:8, a prym wśród nich wiedli ponownie Corbett, a także nasz były zawodnik Mateusz Jarmakowicz. Ostatnia kwarta w zasadzie musiała być już tylko dograna, bowiem wynik spotkania był już znany. Na domiar złego za pięć przewinień boisko musieli opuścić Calisstus Eziukwu i Bojan Trajkovski, więc Energa Czarni mecz kończyli już bez graczy wysokich.

Słupszczanie po raz kolejny grali osłabieni brakiem Kacpra Borowskiego, Michała Nowakowskiego i Kyle’a Shiloh’a. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Franklin, który miał 12 pkt. i 5 as.

Energa Czarni - Polski Cukier 48:78 (11:17, 19:23, 8:25, 10:13)

Energa Czarni: Franklin 12 (5 as.), Eziukwu 10 (8 zb.), Trajkovski 7 (5 zb.), Mokros 6 (11 zb.), Gruszecki 6 (7 zb.), Seweryn 3, Śnieg 2, Cywiński 2.

Polski Cukier: Corbett 17, Jarmakowicz 11, Sulima 11, Diggs 8, Nowakowski 8, Comagić 6, Denison 6, Perka 4, Zyskowski 4, Jankowski 3, Radwański.

Mateusz Bilski 

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."