IMBC: Z Polpharmą o awans

IMBC: Z Polpharmą o awans

Energa Czarni w środę w ramach II etapu Intermarché Basket Cup Pucharu Polski zmierzą się na własnym parkiecie z Polpharmą Starogard Gdański, o czym zadecydowało losowanie. Akurat tej drużynie Pantery mają coś do udowodnienia. Zwycięzca spotkania bierze wszystko, przegrany kończy swoją przygodę z IMBC. Zachęcamy do zakupu biletów na to spotkanie – karnety zachowują swoją ważność.

W II etapie Intermarché Basket Cup Pucharu Polski do zespołów występujących na co dzień w TBL (Energa Czarni, Polpharma, Anwil, Rosa, Stabill Jezioro) dołączają drużyny z pierwszej ligi - MOSiR PBS Bank KHS Krosno, Polfarmex Kutno i BM Slam Stal Ostrów Wlkp. Pary drugiej rundy zostały wyłonione podczas losowania, z którego wynikło, że jedynie słupszczan i starogardzian ominie rywalizacja z zespołem z zaplecza ekstraklasy. O tym, że to właśnie Energa Czarni będą gospodarzem środowego pojedynku, zadecydował również los.

Mimo że nie będzie to spotkanie ligowe, z pewnością możemy spodziewać się wielkich emocji, ponieważ spotkanie ma spory ciężar gatunkowy. W tym etapie nie zaplanowano rewanżów i tylko zwycięzca będzie mógł kontynuować swoją grę w pucharze, a przegrany będzie musiał skupić się już tylko na rozgrywkach TBL. Zawodnikom obu drużyn zależy na zwycięstwie i wszyscy zgromadzeni w Hali Gryfia kibice będą świadkami ciekawego widowiska.

Tym bardziej, że Energa Czarni mają coś do udowodnienia starogardzianom. Niewiele ponad dwa tygodnie temu, słupszczanie na Kociewiu rozegrali jeden ze swoich najsłabszych meczów w sezonie. Polpharma po dość jednostronnym spotkaniu pokonała nasz zespół bardzo wyraźnie, aż 87:67, a było to dopiero ich drugie zwycięstwo w całym sezonie. Do wygranej starogardzian poprowadził Ovidijus Varanauskas, autor 19 punktów, ale najważniejsze rzuty w meczu wykonywali Kevin Johnson (13 pkt.) i Grzegorz Kukiełka (11 pkt.). Wśród Panter nie zawiódł tylko Garrett Stutz, który zdobył 23 pkt. i rekordowe dla siebie 13 zb.

W tamtym spotkaniu musieliśmy sobie radzić bez Rocky’ego Trice’a, który był w trakcie leczenia kontuzjowanej nogi. Mimo że w kolejnym meczu nasz lider wrócił do gry, w niedzielę w Zielonej Górze jego uraz odnowił się i tym razem również zespół będzie musiał zatuszować brak tego podstawowego zawodnika. Energa Czarni wystąpią również bez Michała Jankowskiego, który po spotkaniu ze Stelmetem został odsunięty od drużyny.

Po zwycięstwie ze słupszczanami Polpharma wyszarpała wyjazdową wygraną z Rosą w Radomiu, gdzie zwyciężyła 64:63. W ostatniej kolejce nasi pucharowi rywale zagrali jednak zdecydowanie słabiej i nie sprostali na własnym boisku Śląskowi Wrocław, któremu ulegli 69:81. Warto podkreślić, że Polpharma już po meczu z Energą Czarnymi wzmocniła się rozgrywającym Courtney’em Eldridge’m, a w ostatnich dwóch spotkaniach z bardzo dobrej strony pokazał się Michael Hicks, zdobywając średnio 17,5 pkt.

Pojedynek między Energą Czarnymi a Polpharmą w ramach II etapu Intermarché Basket Cup Pucharu Polski rozegrany zostanie w środę (15 stycznia) o godz. 19:00 w Hali Gryfia.

Zachęcamy do zakupu biletów, które dystrybuowane są w „Świecie Paneli” przy ul. Szczecińskiej 68 w godzinach od 10:00 do 18:00 (od poniedziałku do piątku) oraz on-line na stronie www.energa-czarni.kupbilety.pl! (Sprzedaż internetowa trwa do 14 stycznia do godz. 15:00).Pozostałe bilety będzie można nabyć w dniu meczu w kasie hali „Gryfia” na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania.

Przypominamy, że karnety na rundę zasadniczą obejmują także mecze Intermarché Basket Cup.

Skład naszych rywali:

  1. Courtney Eldridge / Ovid Varanauskas
  2. Michael Hicks / Marcin Kosiński
  3. Grzegorz Kukiełka / Bartosz Sarzało / Kacper Radwański
  4. Nikola Jeftić / Kevin Johnson
  5. Cezary Trybański / Łukasz Paul

Trenerem Polpharmy jest Tomasz Jankowski

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."