Jarmakowicz dołącza do Energi Czarnych

Jarmakowicz dołącza do Energi Czarnych

Energa Czarni, po związaniu się na kolejny sezon z trenerem Andrejem Urlepem, rozpoczęli kompletowanie składu. Kolejnym zawodnikiem, który dołączy do Marcina Dutkiewicza, Michała Nowakowskiego i Michała Jankowskiego jest Mateusz Jarmakowicz, który dziś podpisał kontakt.

Mateusz Jarmakowicz ma 208 cm wzrostu, urodził się w 1988 r. i może grać na pozycjach silnego skrzydłowego oraz środkowego. Wspólnie z Michałem Nowakowskim utworzy prawdopodobnie polską parę na pozycji nr 4. W odróżnieniu jednak od Michała, nasz nowy zawodnik bardziej koncentruje się na grze podkoszowej, unikając ucieczek na dystans, dzięki czemu z powodzeniem radzi sobie również jako center.

Pochodzący z Wrocławia wychowanek Śląska, grał również w młodzieżowych zespołach Benettonu Treviso i Realu Madryt. Jako młody zawodnik był uzupełnieniem składu PGE Turowa Zgorzelec, z którym zdobył dwa wicemistrzostwa Polski, a w wieku 19 lat spędził sezon na pierwszoligowych parkietach w Zastalu Zielona Góra. Wywalczył z nim awans do Tauron Basket Ligi, będąc wtedy jednym z liderów czołowej ekipy zaplecza ekstraklasy – notował średnio 12,4 pkt., 5,9 zb. oraz 1,1 bl.

Kolejne rozgrywki ponownie spędził w PGE Turowie, ale dopiero sezon później, w barwach AZS Koszalin, otrzymał pierwszą poważniejszą szansę w TBL. Grając po niespełna 11 min. zdobywał ok. 3,5 pkt. oraz 2 zb. Przełom w jego karierze nastąpił w ubiegłych rozgrywkach, które zaczął w Treflu, jednak nie otrzymywał tam wielu szans na grę. W lutym 2013r. wypożyczony został do Rosy Radom, w której grał już znacznie więcej – 20 min. – w trakcie których zdobywał solidne 10 pkt. i 5 zb.

W Radomiu Mateusz Jarmakowicz potwierdził, że jest gotów na stawienie czoła ekstraklasie i posiada umiejętności, które pozwolą mu stać się znaczącą postacią pod koszami TBL. Jest to zawodnik, który wciąż wzbogaca swój repertuar zagrań i nie ukrywamy, że liczymy na dalszy jego dynamiczny rozwój, już w barwach Energi Czarnych.

Z Mateuszem Jarmakowiczem Andrej Urlep współpracował w AZS Koszalin.

Mateusz Bilski

 

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."