Jarosław Mokros i Tomasz Śnieg wciąż Panterami!

Jarosław Mokros i Tomasz Śnieg wciąż Panterami!

Budowa składu rozpoczęta! Z radością informujemy, że pierwszymi zawodnikami, którzy zdecydowali się związać z Energą Czarnymi nowymi umowami, są Jarosław Mokros i Tomasz Śnieg. Zawodnicy ci w minionym sezonie pełnili bardzo ważne role w naszym zespole i w zbliżających się rozgrywkach także będą stanowić trzon składu drużyny Dejana Mijatovicia. Kontrakty obowiązywać będą przez dwa lata.

Po podpisaniu kontraktu z nowym szkoleniowcem intensyfikacji uległy prace nad budową składu przed nowym sezonem. Priorytetem jest jak zawsze budowa polskiej części składu, więc w pierwszej kolejności oferty otrzymali zawodnicy sprawdzeni, dobrze znani słupskiej publiczności i dobrze czujący się w naszym zespole.

- Bardzo cieszymy się z tego, że udało nam się zatrzymać Jarosława Mokrosa i Tomasza Śniega. Współpraca z nimi układa się bardzo dobrze i jesteśmy zadowoleni z tego, że będzie kontynuowana. Dzięki zapewnionemu finansowaniu w perspektywie przynajmniej dwuletniej możemy pozwolić sobie na zaciąganie zobowiązań właśnie na taki okres i cieszy nas to, że właśnie ci już doświadczeni, ale jednocześnie bardzo ambitni i wciąż rozwijający się zawodnicy, pozostaną u nas na dwa kolejne sezony - mówi prezes Energi Czarnych Andrzej Twardowski.

Jarosław Mokros do Energi Czarnych dołączył w tuż przed rozpoczęciem sezonu 2013/2014. Przez stosunkowo długi okres nie mógł on osiągnąć swojej szczytowej formy, grywał bardzo krótko i znajdował się na końcu rotacji. Gdy jednak kontuzji doznał Marcin Dutkiewicz Mokros musiał przejąć część jego obowiązków. Z zadania wywiązał się znakomicie - w marcu stał się podstawowym zawodnikiem naszego zespołu i wykazywał się już nie tylko w obronie, ale także w ataku, niejednokrotnie zaskakując rywali celnymi trójkami. Ostatecznie w całym sezonie legitymował się średnimi 5,1 pkt., 2,3 zb. w niemal 18 min. spędzanych na parkiecie.

Tomasz Śnieg w przedsezonowych założeniach miał zmieniać się na pozycji rozgrywającego z Jordanem Hullsem. Szybko okazało się, że to nasz polski playmaker lepiej realizuje się jako kreator gry, dlatego też większość meczów to właśnie Śnieg zaczynał w pierwszej piątce. Mimo niemal całkowitego unikania rzutów zza łuku (3/6 w całym sezonie) Tomek dostarczał drużynie sporo punktów, będąc skutecznym głównie przy rzutach z półdystansu. Jednocześnie dobrzej prowadził grę drużyny, skupiając się głównie na uporządkowaniu poczynań całego zespołu. Jego średnie z ubiegłych rozgrywek to 6,7 pkt., 2,6 as. i 1 zb. w 20 min. na boisku.

Obecnie ważne kontrakty z naszym zespołem posiadają Jarosław Mokros, Tomasz Śnieg, Kacper Borowski i Wojciech Jakubiak. Finalizacja kolejnych umów niebawem.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."