Jarosław Mokros oficjalnie Panterą

Jarosław Mokros oficjalnie Panterą

Informujemy, że 11 października jednorocznym kontraktem z Energą Czarnymi związał się Jarosław Mokros. Skrzydłowy trenował z naszym zespołem od ponad tygodnia, wystąpił w dwóch sparingowych spotkaniach w Koszalinie i przekonał do siebie sztab szkoleniowy Energi Czarnych.

Pochodzący z Łodzi Jarosław Mokros (23 lata, 200 cm wzrostu) może występować jako niski oraz silny skrzydłowy. To kolejny zawodnik Energi Czarnych, po Marcinie Dutkiewiczu, Michale Nowakowskim, Tomaszu Śniegu oraz Michale Jankowskim, który koszykarskich szlifów nabierał w Polonii 2011 Warszawa, a także w AZS Politechnice Warszawskiej.

Najbardziej udany w jego dotychczasowej karierze był sezon spędzony w barwach stołecznej uczelni (2011/2012), kiedy to zdobywał średnio 7,8 pkt. oraz 4,2 zb. podczas 23 minut spędzanych średnio na boisku. Ubiegłe rozgrywki nasz nowy skrzydłowy spędził w Starcie Gdynia, legitymując się średnimi 4,5 pkt. oraz 3,6 zb., uzyskiwanymi w trakcie 19 minut gry.

W ubiegłym tygodniu Jarosław Mokros rozpoczął treningi z Energą Czarnymi i otrzymał od trenera Andreja Urlepa szansę pokazania się na parkiecie podczas dwóch sparingów w Koszalinie. W Turnieju o Puchar Prezydenta Koszalina skrzydłowy zdobył w sumie 7 pkt., ale naszemu szkoleniowcowi zaimponował przede wszystkim grą w obronie oraz walką o każdą piłkę.

Zawodnik został zgłoszony do zbliżających się rozgrywek TBL i będzie mógł wystąpić podczas niedzielnej inauguracji z Polpharmą Starogard Gdański.

Mateusz Bilski

 

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."