Jarosław Mokros zostaje na dwa lata!

Jarosław Mokros zostaje na dwa lata!

Z radością i satysfakcją informujemy, że Jarosław Mokros wciąż będzie reprezentował barwy Energi Czarnych. Jeden z najważniejszych autorów brązowego medalu i ulubieniec słupskich kibiców związał się z naszym klubem dwuletnią umową.

Jarek Mokros w Słupsku pojawił się na początku sezonu 2013/2014 i na początku jego rola w zespole była niewielka. Mimo to skupiał się na ciężkiej pracy, której efekty musiały w końcu stać się widoczne. Gdy w lutym 2014 r. poważnej kontuzji doznał Marcin Dutkiewicz, Mokros stanął przed bardzo trudnym zadaniem. Z miejsca wskoczył do pierwszej piątki i nie zawiódł, z nawiązką realizując postawione przed nim cele. Z dalekiego rezerwowego przeistoczył się w jeden z głównych filarów drużyny, co poskutkowało podpisaniem kolejnej umowy. Swój pierwszy sezon w Słupsku zakończył ze średnimi 5,1 pkt., 2,3 zb.

Minione rozgrywki dla Mokrosa były jeszcze bardziej udane. Nasz skrzydłowy był jednym z najważniejszych zawodników całego zespołu, notując średnio 7,2 pkt. i 4,7 zb., spędzając na parkiecie blisko 25 minut w każdym meczu. Statystyki nie odzwierciedlają jednak w pełni wartości, jaką daje drużynie ten zawodnik. Waleczność, ambicja, poświęcenie, zadziorność, koszykarski charakter - Jarek Mokros stał się synonimem tych cech. Gdyby nie jego ofiarna postawa w każdym spotkaniu, o sukces w ubiegłych rozgrywkach byłoby niezwykle trudno. Jesteśmy pełni nadziei, że w kolejnych latach nasz skrzydłowy poprowadzi Energę Czarnych do kolejnych medali!

Warto przypomnieć, że po zakończeniu ostatniego sezonu kibice ze Stowarzyszenia „czarni.slupsk.pl” nagrodzili Jarka Mokrosa nagrodą „Czarna Pantera 2015”, dziękując mu tym samym za znakomitą postawę przez całe rozgrywki.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."