Justin Jackson nowym podkoszowym

Justin Jackson nowym podkoszowym

Absolwent silnej amerykańskiej uczelni Cincinnati Justin Jackson został nowym zawodnikiem Energi Czarnych. Obecny sezon gracz mogący na pozycjach silnego skrzydłowego i środkowego rozpoczął w fińskim Bisons Loimaa, z którym występował w lidze VTB. Kontrakt z Jacksonem będzie obowiązywać do końca obecnych rozgrywek.

Justin Jackson urodził się w 1990 r., ma 204 cm wzrostu i waży ok. 104 kg. W swoim ostatnim sezonie podczas studiów w Cincinnati Jackson był podstawowym środkowym swojego zespołu, notując średnio 11,1 pkt., 7,3 zb. i 2,9 bl. w 28 min. spędzane na parkiecie. Występy w lidze letniej nie okazały się dla niego przepustką do NBA, więc po zakończeniu nauki rozegrał jeden sezon w D-League w zespole Texas Legends (6,5 pkt., 4,5 zb., 1,9 bl. w 16 min.).

Zawodową karierę rozpoczął jesienią 2015 r., kiedy został graczem fińskiego Bisons Loimaa, gdzie w krajowych rozgrywkach notował średnio 8,3 pkt., 7,2 zb. i 1,4 bl. na mecz (19 min.). Podobnie radził sobie w międzynarodowej lidze VTB, gdzie zdobywał średnio 8,3 pkt., 7,0 zb. i 1 bl. w 22 min. gry.

Jackson to bardzo atletycznie i energetycznie grający zawodnik, który porywa kibiców swoimi efektownymi zagraniami. Najlepiej czuje się pod samą obręczą, gdzie akcje często kończy wsadami, dobrze też sprawdza się jako podkoszowy defensor, grożąc szczególnie blokami z pomocy.

Kontrakt z Jacksonem obowiązywać będzie do końca trwającego sezonu.

mb

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."