Justin Jackson zostaje w Słupsku!

Justin Jackson zostaje w Słupsku!

Z radością informujemy, że Justin Jackson pozostaje w Enerdze Czarnych. Najskuteczniejszy zawodnik ubiegłego sezonu oraz drugi najlepszy blokujący PLK związał się z nami nowym, rocznym kontraktem. Możemy więc być pewni – w nowym sezonie nie zabraknie efektownych lotów!

Justin Jackson dołączył do naszego zespołu na początku stycznia 2016 r. i stał się żywym potwierdzeniem reguły „do trzech razy sztuka” - wcześniej tylko na kilka tygodni do Słupska powrócił Bryan Davis, a sprowadzony później Derrick Nix nie spełnił oczekiwań. Już w swoim debiucie Jackson został nowym ulubieńcem słupskiej publiczności, co nie dziwi w przypadku zgromadzenia aż 6 bloków przeciwko graczom AZS.

Justin od początku imponował niebywałą energią, zawsze wprowadzając z ławki rezerwowych bardzo dużo jakości do naszej gry. Grał niezwykle efektownie i zawsze doskonale wiedział, co zrobić z precyzyjnymi podaniami czarni_slupska Blassingame’a. Kończąc akcje pod samą obręczą dorobił się imponującej, najlepszej w lidze skuteczności, wynoszącej aż 68%. Jego średnia 2,1 bloku na mecz dała mu z kolei pozycję wicelidera tej klasyfikacji.

Ubiegłe rozgrywki Jackson zakończył ze średnimi: 21 min., 9,1 pkt., 7,3 zb., 2,1 bl. i aż 15,0 wskaźnika eval (najwięcej w drużynie). Rozpoczynając 27 z 28 rozegranych spotkań na ławce rezerwowych był jednym z najlepszych zmienników w PLK.

Przed przyjściem do Energi Czarnych Jackson ukończył edukację w renomowanej uczelni Cincinnati, a następnie rozpoczął zawodową karierę w Europie. Poprzednim klubem Justina było fińskie Bisons Loimaa, z którym występował w lidze VTB.

Nowy kontrakt z Jacksonem obowiązywać będzie do końca sezonu 2016/2017.

mb

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."