Karol Gruszecki graczem miesiąca!

Karol Gruszecki graczem miesiąca!

Po raz pierwszy zawodnik Energi Czarnych został wybrany graczem miesiąca w TBL! Liga wyróżniła Karola Gruszeckiego, uznając go za najlepszego koszykarza w marcu. Skrzydłowy w ostatnim miesiącu poprowadził nasz zespół do trzech zwycięstw w czterech meczach.

Nagrodą dla gracza miesiąca ligi jest zegarek TBL marki Festina, który Karol otrzymał tuż przed rozpoczęciem spotkania w Tarnobrzegu. To spore wyróżnienie, które pokazuje, że dobra gra „Gruchy” jest zauważana już nie tylko przez kibiców w Słupsku. Gruszecki w ostatnich tygodniach prezentuje równą, wysoką formę i jest jednym z najważniejszych ogniw dobrze grającej drużyny.

W marcu statystyki naszego lidera prezentowały się imponująco: 16,6 pkt., 7,6 zb. i 2,8 as. To znakomity wynik, zważywszy, że Energa Czarni w tym czasie dołączyli do grona najsilniejszych zespołów TBL. Gruszecki grał nie tylko efektywnie, ale również bardzo efektownie i jego wsady zostały wybrane do zestawienia najlepszych akcji ostatniej kolejki. Jego najlepszy występ miał miejsce tydzień temu przeciwko Anwilowi, kiedy to zdobył 32 pkt., 8 zb. i 5 as.

W całym sezonie Gruszecki zdobywa średnio 15,1 pkt., 4,8 zb., 1,6 as. i jest najlepszym strzelcem naszego zespołu.

Karolowi gratulujemy wyróżnienia i oczywiście liczymy na jeszcze więcej!

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."