Karol Gruszecki zamyka polski skład

Karol Gruszecki zamyka polski skład

Karol Gruszecki wciąż będzie zawodnikiem naszego zespołu! Sprowadzony w połowie ubiegłych rozgrywek skrzydłowy podpisał z Energą Czarnymi nową, dwuletnią umowę. Tym samym zakończyliśmy budowę polskiej części składu drużyny na sezon 2014/2015.
Po podpisaniu kontraktu z nowym trenerem Dejanem Mijatoviciem zaczęliśmy intensywną budowę nowego składu. W znacznej części udało nam się utrzymać trzon zespołu, składający się z polskich graczy. W drużynie pozostali Jarosław Mokros, Tomasz Śnieg, Michał Nowakowski, Kacper Borowski, a także Karol Gruszecki.

- Bardzo cieszymy się z tego, że Karol będzie kontynuował swoją obiecującą karierę w Słupsku. Jest to perspektywiczny i ambitny zawodnik, który w ubiegłych rozgrywkach jeszcze nie pokazał pełni swojego potencjału. Jesteśmy przekonani, że właśnie przy trenerze Mijatovicu Gruszecki rozwinie swoje niemałe już umiejętności i osiągnie jeszcze wyższy poziom, co przyniesie wiele korzyści całej drużynie - mówi prezes Energi Czarnych Andrzej Twardowski.

Karol Gruszecki (25 lat, 193 cm wzrostu) do Energi Czarnych dołączył na początku marca 2014r. na zasadzie wypożyczenia z belgijskiego Spirou Charleroi. Skrzydłowy jest wychowankiem ŁKS Łódź, a swoją pierwszą szansę gry na wysokim poziomie otrzymał w Polonii Warszawa w sezonie 2007/2008. Równolegle skrzydłowy grał także w drugiej lidze w OSSM PZKosz Warszawa.

Następnie zdecydował się na naukę w Stanach Zjednoczonych. Przez dwa lata uczęszczał do college’u w North Platte, a kolejne dwa sezony spędził w lidze NCAA, grając w barwach zespołu Texas Arlington. Po zakończeniu nauki Gruszecki swoją zawodową karierę rozpoczął w czołowym belgijskim klubie, występującym w EuroCup Spirou Charleroi. W trwającym sezonie zagrał on w 18 spotkaniach belgijskiej ekstraklasy i 10 meczach EuroCup.

Po przenosinach do Słupska utalentowany skrzydłowy stanął przed niezwykle wymagającym zadaniem, jakim było choć częściowe zastąpienie Marcina Dutkiewicza, który doznał poważnej kontuzji kolana. Gruszecki zagrał w 18 spotkaniach naszego zespołu, zdobywając średnio w 18 min. spędzone na parkiecie 5,8 pkt. oraz 1,6 zb. Suche statystyki nie oddają jednak wartości tego gracza dla zespołu. Zawodnik po kilku słabszych pierwszych spotkaniach z meczu na mecz grał coraz lepiej i w końcówce sezonu stał się jednym z najważniejszych punktów Energi Czarnych. Swój najlepszy występ zanotował w wygranym meczu w Radomiu, gdzie trafił pięć trójek i zdobył 19 punktów.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."