Karol Gruszecki zastąpi Marcina Dutkiewicza

Karol Gruszecki zastąpi Marcina Dutkiewicza

W obliczu poważnej kontuzji Marcina Dutkiewicza Energa Czarni zdecydowali się zatrudnić Karola Gruszeckiego, wychowanka ŁKS Łódź, który w bieżącym sezonie występował w belgijskim Spirou Charleroi. Nasz nowy skrzydłowy będzie grał w Słupsku w ramach wypożyczenia.

Karol Gruszecki jest wychowankiem ŁKS Łódź, a swoją pierwszą szansę gry na wysokim poziomie otrzymał w Polonii Warszawa, kiedy to w sezonie 2007/2008 wystąpił w dwóch meczach Polskiej Ligi Koszykówki. Równolegle skrzydłowy grał także w drugiej lidze w OSSM PZKosz Warszawa.

Następnie zdecydował się na naukę w Stanach Zjednoczonych. Przez dwa lata uczęszczał do college’u w North Platte, a kolejne dwa sezony spędził w lidze NCAA, grając w barwach zespołu Texas Arlington. W rozgrywkach 2012/2013 był pierwszopiątkowym zawodnikiem i w 31 spotkaniach zdobywał średnio 8,8 pkt. i 2,5 zb. w każdym meczu.

Po zakończeniu nauki Gruszecki swoją zawodową karierę rozpoczął w czołowym belgijskim klubie, występującym w EuroCup Spirou Charleroi (aktualnie 3. miejsce w lidze). W trwającym sezonie zagrał on w 18 spotkaniach belgijskiej ekstraklasy i 10 meczach EuroCup. W pierwszych rozgrywkach w ciągu niecałych 12 minut zdobywał 3,6 pkt. i 1,1 zb., natomiast w spotkaniach pucharowych grał średnio przez 10 min., w trakcie których notował statystyki na poziomie 2,5 pkt. i 0,7 zb.

Karol Gruszecki został wypożyczony do Energi Czarnych do końca sezonu 2013/2014. Zawodnik jest już w Słupsku, a szansę debiutu otrzyma w meczu przeciwko Anwilowi 8 marca.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."