Kompania Piwowarska

Kompania Piwowarska "wspiera naszych"!

Informujemy, że udało nam się podpisać umowę sponsorską z kolejnym partnerem do współpracy. Kompania Piwowarska S.A. będzie wspierać ENERGĘ CZARNYCH Słupsk w występach na parkietach ekstraklasy.

- Umowę podpisaliśmy ją na dwa lata, ale już widać duże efekty tej współpracy. Na 30 sklepach w Słupsku widnieją plakaty z naszym graczem Kacprem Borowskim, opatrzone hasłem "Wspieramy naszych”. Będą także kolejne akcje promocyjne, pojawi się masa gadżetów. Kompania Piwowarska kładzie duży nacisk na współpracę w regionie i bardzo mocno angażuje się w swoją działalność. To dla nas duży impuls i jakościowy skok – mówi Mateusz Kaźmierczak, marketing&media manager Energi Czarnych.

Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Posiada ok. 43% udziałów w polskim rynku piwa. Sumaryczna roczna produkcja browarów Kompanii Piwowarskiej wynosi ok. 15 milionów hektolitrów. Kompania Piwowarska powstała w roku 1999 roku z połączenia spółek Lech Browary Wielkopolski i Browarów Tyskich Górny Śląsk S.A. Głównym inwestorem został, posiadający udziały w obydwu przedsiębiorstwach, koncern piwowarski South African Breweries International (SABMiller). Znaczący pakiet udziałów posiadała również polska firma Euro Agro Centrum.

„Jesteśmy największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesna technologia i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie gwarantują najwyższą jakość naszych produktów. Do portfela marek KP należy TYSKIE (ulubione piwo Polaków), ŻUBR (druga marka w Polsce pod względem wielkości sprzedaży), LECH, Dębowe Mocne, Wojak, Redd’s, Gingers, Grolsch, Miller Genuine Draft, Pilsner Urquell oraz Peroni Nastro Azzurro. Kompania Piwowarska S.A. powstała w 1999 roku w wyniku połączenia Tyskich Browarów Książęcych i Lech Browary Wielkopolski. W roku 2003 do Kompanii dołączył Browar Dojlidy w Białymstoku.”.

Siódma edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm przyniosła Kompanii Piwowarskiej kolejne wyróżnienia na polu CSR. Firma bierze udział w ROF od początku jego istnienia – w 2013 roku zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej i została liderem kategorii branżowej. Ponadto KP została liderem kategorii „Dobra konsumpcyjne”, wyprzedzając jedenaście innych firm.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że kolejne sukcesy będziemy odnosić razem!

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."