KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

W związku z kontrowersyjnym zachowaniem trenera ENERGI CZARNYCH Słupsk – Dejana Mijatovicia – podczas meczu pierwszej kolejki rozgrywek ekstraklasy mężczyzn przeciwko drużynie PGE Turów Zgorzelec, Sędzia Dyscyplinarny Polskiej Ligi Koszykówki wydał orzeczenie o nałożeniu na słupskiego szkoleniowca kary finansowej. Dejan Mijatović będzie musiał zapłacić 1000 PLN w ramach rekompensaty za swoją niesportową postawę.
Nie jest to jedyna sankcja nałożona na trenera Czarnych Panter – słupski klub również postanowił ukarać go zgodnie z wewnętrznym regulaminem. Podpisując kontrakt, każdy z trenerów oraz zawodników zobowiązuje się jednocześnie do godnego reprezentowania klubu w czasie rozgrywek, wykazywania wzorcowej postawy sportowej i respektowania zasad postępowania w meczach ligowych. Tylko reagowanie na bieżąco daje możliwość eliminowania negatywnych zachowań w przyszłości.

Trener Dejan Mijatović – po odbyciu rozmowy dyscyplinującej – przeprosił za swoje zachowanie, tłumacząc je silnym wzburzeniem i emocjami meczowymi. Zapowiedział, że dołoży wszelkich starań, by uniknąć podobnych reakcji w kolejnych widowiskach z udziałem kibiców.

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."