Kontuzja Tomasza Śniega

Kontuzja Tomasza Śniega

Informujemy, że znana jest już diagnoza urazu Tomasza Śniega. Nasz rozgrywający w meczu z Polfarmeksem doznał kontuzji kolana, która wyklucza go z gry i treningów na sześć tygodni. Na szczęście obędzie się bez operacji, ale dłuższy odpoczynek jest konieczny.

Radość ze zbliżającej się wysokiej wygranej z Polfarmeksem Kutno zmalała, gdy na niecałe pół minuty przed końcem meczu Tomasz Śnieg, w akcji obronnej, źle postawił nogę i upadł na parkiet z grymasem bólu. Nasz rozgrywający tym samym nie dokończył spotkania, w którym zdobył 4 pkt. i miał 5 as., a jego największym zmartwieniem stało się to, jaką diagnozę przyniosą badania.

Można powiedzieć, że Tomek miał szczęście w nieszczęściu. Bardzo dobrą informacją jest to, że nie doszło do zerwania więzadeł i do powrotu do sprawności nie będzie potrzebna operacja. Zawodnik uszkodził jednak więzadło poboczne wewnętrzne i łąkotkę, a także naciągnął więzadło krzyżowe przednie.

Teraz Tomka czeka rehabilitacja i według wstępnych prognoz za ok. sześć tygodni powinien być gotowy do gry. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia i na parkiety play-off TBL!

mb

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."