Litewski duet

Litewski duet

Trener ENERGI CZARNYCH Słupsk- Marius Linartas- postanowił dokonać ostatecznego wyboru asystenta do pracy w sztabie szkoleniowym w sezonie 2012/2013.

Już w sierpniu przygotowania Czarnych Panter do sezonu zainauguruje inny Litwin- Algidras Milonas. To 50-letni doświadczony trener, który pełnił funkcję dyrektora w w Marciulionis- Basketball School z siedzibą w Wilnie. Następne lata zawodowej kariery spędził w Niemczech, m.in. w Eisbaeren Bremerhaven oraz BG Karlsruhe. W ostatnim sezonie Algidras należał do szerokiego sztabu asystentów drużyny Żalgiris Kowno.

Warto wspomnieć, że w ekipie Eisbaeren Bremerhaven pomagał w pracy Sarunasowi Sakalauskasowi, który przymierzany był kilka sezonów wcześniej do trenowania ENERGI CZARNYCH. Kiedy w styczniu 2009 roku główny szkoleniowiec został zwolniony, Milonas przejął jego funkcję.

Nowy asystent Mariusa Linartasa od początku brać będzie udział w przygotowaniach do sezonu 2012/2013. Mamy nadzieję, że obaj Litwini stworzą wyjątkowo groźny i zgrany duet trenerski.

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."