Łukasz Bonarek testowany

Łukasz Bonarek testowany

Niespełna 21-letni Łukasz Bonarek będzie przez najbliższy tydzień testowany przez Energę Czarnych. Były wicemistrz świata do lat 17 z Polską kadrą narodową ma szansę na wywalczenie pierwszego w swojej karierze kontraktu w ekstraklasie.

Bonarek (21 lat, 200 cm wzrostu) ostatnie miesiące spędził w Stanach Zjednoczonych, gdzie podjął naukę w Junior college w West Plains w stanie Missouri. Nie do końca odpowiadała mu jednak tamtejsza rzeczywistość i zadecydował o powrocie do Polski. Dotychczas całą swoją karierę spędził na pierwszoligowych parkietach w zespole Znicza Basket Pruszków, którego jest wychowankiem. W młodzieżowej kadrze narodowej występował wspólnie z m.in. Mateuszem Ponitką, Przemysławem Karnowskim, a także o rok młodszym Kacprem Borowskim.

fot.Bartosz Bobkowski

Każdego roku Bonarek notuje w swojej grze wyraźny progres. Jest uniwersalnym zawodnikiem podkoszowym, który potrafi również trafiać z dystansu. W swoim pierwszym sezonie zdobywał 1,2 pkt. i 1,1 zb., rok później było to już 6,1 pkt. i 3,3 zb., natomiast ubiegłe rozgrywki zakończył ze średnimi 8,1 pkt., 3,9 zb. w niecałe 20 min. spędzone na parkiecie.

Jest to młody i obiecujący zawodnik, przed którym wróży się ciekawą karierę. Trener Andrej Urlep chce sprawdzić Bonarka w warunkach ekstraklasowych, dlatego też zaproponowaliśmy mu tygodniowe testy – mówi Marcin Sałata, generalny menedżer Energi Czarnych.

 

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."