Mateusz Jarmakowicz wraca do Słupska

Mateusz Jarmakowicz wraca do Słupska

Nowym zawodnikiem Energi Czarnych został podkoszowy Mateusz Jarmakowicz, który występował już w Słupsku w sezonie 2013/2014. Tym samym zakończyliśmy budowę składu przez zbliżającymi się rozgrywkami.

Mateusz Jarmakowicz (28 lat, 208 cm) może grać na pozycjach silnego skrzydłowego oraz środkowego. Pochodzący z Wrocławia wychowanek Śląska grał w młodzieżowych zespołach Benettonu Treviso i Realu Madryt. Jako młody zawodnik był uzupełnieniem składu PGE Turowa Zgorzelec, z którym zdobył dwa wicemistrzostwa Polski, a w wieku 19 lat spędził sezon na pierwszoligowych parkietach w Zastalu Zielona Góra, z którym jako jeden z liderów wywalczył awans do ekstraklasy.

W rozgrywkach PLK poza Turowem grał także w AZS, Treflu, Rosie, Polskim Cukrze, Polpharmie, Śląsku i oczywiście w Enerdze Czarnych. Jako Czarna Pantera w sezonie 2013/2014 rozegrał 25 meczów ze średnimi 5,2 pkt. i 2 zbiórek. Ubiegłe rozgrywki spędził we Wrocławiu, gdzie był podstawowym zawodnikiem, kończąc sezon ze średnimi wynoszącymi 7,5 pkt. i 3,1 zb.

Kontrakt z Mateuszem Jarmakowiczem obowiązywać będzie przez jeden rok.

mb

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."