Maxi sukces!

Maxi sukces!

Cheerleaders Maxi Energa, na co dzień uprzyjemniające występy Energi Czarnych na własnym parkiecie, same stanęły do rywalizacji o najwyższe cele. I nie zawiodły! Podczas rozgrywanych w dniach 9-10 kwietnia XIX Mistrzostwach Polski Cheerleaders w Gdyni nasze grupy zajęły miejsca w ścisłej czołówce swoich kategorii wiekowych: Mini Maxi III miejsce, Junior Maxi Energa II miejsce i Senior Maxi Energa IV miejsce. Gratulujemy!

Najbardziej prestiżowa impreza związana z cheerleadingiem w Polsce jest jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Europy. W Gdyni do rywalizacji przystąpiło aż 1200 zawodniczek! Ich występy oceniali międzynarodowi sędziowie z USA, Finlandii, Rosji, Niemiec i Polski. Warto podkreślić, że w sportowym cheerleadingu zrzeszonym pod europejską federacją oceniany jest nie tylko urok dziewcząt, ale zwłaszcza aspekt techniczny.

- Już przed wyjazdem powiedzieliśmy dziewczynom, że dla nas już są mistrzyniami. Zupełnie nie wiedzieliśmy czego spodziewać się po rywalkach. Ale ostatecznie wszystkie nasze zespoły weszły do swoich finałów, a na samo hasło „Maxi" wśród innych zespołów można było wyczuć pewne obawy i respekt. Od lat potwierdzamy, że reprezentujemy najwyższy poziom – mówi Kordian Zalewski, menedżer Cheerleaders Maxi Energa.

To wszystko widać było na parkiecie, gdzie nasze cheerleaderki spisały się znakomicie. Spore sukcesy odniosły nasze dwie młodsze grupy, które zameldowały się w swoich kategoriach na podium. O włos, a w zasadzie o zaledwie punkt od drugiego miejsca była grupa seniorek, którą na co dzień możemy podziwiać na parkiecie Hali Gryfia. Trzy zespoły po zliczeniu punktacji miały po 213 pkt., przez co przywrócono cofnięte (jak w skokach narciarskich) punkty i po ponownym liczeniu, dwie ekipy okazały się od naszych dziewczyn lepsze o ten jeden mały punkt.

- Zrobiliśmy naprawdę dobre wrażenie. Szczególne podziękowania należą się do najbardziej zaangażowanych w przygotowania naszych grup Pań: choreografię przygotowywała Kamila Zalewska, Ewa Zalewska bezpośrednio szlifowała z nimi nasze nowe układy. Najmłodszą grupę prowadzi Maja Skawińska, a juniorki Patrycja Witkowska – dodaje Kordian Zalewski.

mb

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."