Michał Nowakowski z nowym kontraktem

Michał Nowakowski z nowym kontraktem

Michał Nowakowski zostaje w składzie Energi Czarnych! Będzie to już trzeci sezon tego skrzydłowego w barwach naszego zespołu. Jest on trzecim - po Jarosławie Mokrosie i Tomaszu Śniegu - polskim zawodnikiem, który zdecydował się przedłużyć umowę z naszym klubem.
Michał Nowakowski do Energi Czarnych dołączył już przed sezonem 2012/2013, a jego rola z każdym miesiącem gry wzrastała. W ubiegłych rozgrywkach był on już podstawowym, pierwszopiątkowym graczem drużyny, który zasłynął w lidze z niezwykle skutecznego, błyskawicznego rzutu z dystansu. Przedłużenie umowy to kontynuacja strategii budowania nowego składu, w którym powinni znaleźć się już doświadczeni, sprawdzeni, ale jednocześnie wciąż posiadający niewykorzystany do końca potencjał, rokujący na jeszcze lepszą grę.

Nasz skrzydłowy w ubiegłym sezonie aż 21 razy znalazł się w wyjściowym składzie, spędzając na parkiecie średnio ponad 25 min., w trakcie których zdobywał 8,6 pkt., trzy zbiórki i asystę. Imponował oczywiście skutecznością rzutów z dystansu (46,2%) - w tym elemencie był najlepszym zawodnikiem nie tylko Energi Czarnych, ale i całej ligi. Ponadto jego niemal 85% skuteczność z linii rzutów wolnych dawało mu pozycję lidera w tej statystyce naszego zespołu. Swoje najlepsze spotkanie rozegrał tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Tarnobrzegu, kiedy zdobył przeciwko Stabillowi Jezioro aż 28 punktów, trafiając niesamowite 8/8 rzutów z dystansu.
Nowy kontrakt z Michałem Nowakowskim został podpisany na 2 lata!

mb

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."