Nowy center Czarnych Panter - David Kravish

Nowy center Czarnych Panter - David Kravish

Nowym centrem Czarnych Panter został Amerykanin David Kravish. Zawodnik 2 września skończy 24 lata. Ostatni swój sezon, a pierwszy na Starym Kontynencie, spędził w fińskim BC Nokia.
David ma 206 cm wzrostu, ukończył University of California, gdzie grał w Golden Bears. Tam w NCAA w ostatnim sezonie gry występował na boisku średnio 29 minut, zdobywał 11,3 pkt, miał 1,5 bloku i 7 zbiórek. Grał w Lidze Letniej w 2015 roku w barwach Golden State Warriors.
W Finlandii Kravish wystąpił w 46 meczach, był podstawowym zawodnikiem swojego zespołu. Po rundzie zasadniczej BC Nokia była ósma, ale w I rundzie play off potrafiła pokonać 3:1 pierwszą po tej fazie rozgrywek Kataję Basket 3:1, by w półfinale odpaść z późniejszym mistrzem kraju Kouvot 2:4.
W każdym meczu Kravish występował średnio 25,9 min, miał 14 pkt, 8 zbiórek, 1 asystę, 80- procentowa skuteczność z osobistych oraz 1,2 bloku. W tej ostatniej statystyce zajął na koniec zmagań 8 miejsce (szósty ze średnią 1,4 był Justin Jackson, który przyszedł w połowie poprzedniego sezonu z Finlandii do Energi Czarnych). Portal www.eurobasket.com uznał Kravisha za jednego z wyróżniających się graczy ubiegłego sezonu w Finlandii.
Amerykanin jest dynamiczny i dobrze wyszkolony technicznie. Umie grać tyłem do kosza, ma arsenał zwodów, a jego bronią są skuteczne haki. Potrafi też zagrać przodem do kosza i zakończyć akcję widowiskowym wsadem. Rzuca z półdystansu. Dobrze broni obręczy, jego dynamika, spryt i wyczucie pozwalają mu dobrze blokować co, jak pokazał Jackson, w polskiej lidze jest bardzo przydatną właściwością.

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."