Pantery już w grze

Pantery już w grze

Energa Czarni mają już za sobą pierwszy mecz kontrolny przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem. Słupszczanie pewnie pokonali pierwszoligowy zespół Wilków Morskich Szczecin 106:49, a trener Andrej Urlep miał okazję przyjrzeć się grze swoich zawodników w najróżniejszych wariantach ustawienia składu.

Wśród naszych rywali nie brakowało znanych nazwisk i znajomych twarzy. W składzie szczecińskiej drużyny wystąpili znani z występów m.in. w Słupsku Marcin Flieger, Piotr Pluta i Marcin Stokłosa, a także ograni na zawodowych parkietach Paweł Mróz i Paweł Kowalczuk.

Przez całe spotkanie wyraźnie było widać, że trener Andrej Urlep traktuje to spotkanie typowo szkoleniowo i był to dla naszych koszykarzy w zasadzie intensywniejszy trening. Nie oznaczało to jednak, że Energa Czarni odpuszczą – przez cały mecz Czarne Pantery ambitnie walczyły o każdą piłkę i mimo sporej zdobyczy punktowej, słupscy zawodnicy skupiali się przede wszystkim na defensywie.

– Pierwszy sparing za nami, ale oczywiście nie jest to jeszcze czas na wyciąganie jakichkolwiek wniosków i nie należy przykuwać szczególnej uwagi do wyniku. Trener Urlep chciał przećwiczyć kilka różnych wariantów, sprawdzić, gdzie są niedociągnięcia i czy praca z treningów przełoży się na warunki meczowe. Otrzymaliśmy odpowiedni materiał do analizy i będziemy nadal ciężko pracować – mówi Marcin Sałata, generalny menedżer Energi Czarnych.

Nasza drużyna wystąpiła w bardzo szerokim, piętnastoosobowym składzie. By wszyscy mogli otrzymać odpowiednią ilość minut, trenerzy obu ekip zadecydowali o rozegraniu dodatkowej kwarty, w której na parkiecie po słupskiej stronie pojawili się głównie wychowankowie Energi Czarnych. Warto podkreślić, że w trzeciej i czwartej kwarcie regulaminowego czasu gry sporo na parkiecie spędzili młodzi Kacper Borowski i Wojciech Jakubiak, a dla tego pierwszego był to debiut w ekstraklasowej drużynie ze Słupska.

Energa Czarni Słupsk - Wilki Morskie Szczecin 106:49

Energa Czarni: Hulls 23, Wright 14, Jankowski 11, Jarmakowicz 9, Dutkiewicz 8, Stutz 8, Trice 7, Borowski 7, Jakubiak 5, Nowakowski 5, Śnieg 5, Długosz 2, Atanacković 2.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."