Pantery pokazują pierwszy pazur

Pantery pokazują pierwszy pazur

Nasi koszykarze w swoim trzecim meczu sparingowym bardzo wyraźnie pokonali Polpharmę Starogard Gdański – 99:49 (24:15, 30:17, 21:10, 24:7). Po zawodnikach Energi Czarnych wyraźnie widać, że z każdym treningiem i meczem kontrolnym są w lepszej formie, a efekty wielu godzin ciężkiej pracy stają się widoczne. Choć nasz zespół jest jeszcze daleki od dyspozycji, jakiej życzyłby sobie sztab trenerski z Mariusem Linartasem na czele, gra zespołu układa się coraz lepiej i ujawnia się styl, jaki mają prezentować Energa Czarni.

 Agresywna i nieustępliwa obrona, a także dość dynamiczny i zespołowy atak powinny stać się wizytówką naszego zespołu w nowym sezonie. To właśnie dzięki nim w czwartkowy wieczór Energa Czarni wyraźnie pokonali Polpharmę, przez całe spotkanie kontrolując jego przebieg. Szczególnie dobrze w ofensywie zaprezentował się Oded Brandwein, który wszystkie swoje 18 punktów zdobył w drugiej połowie meczu.
Trener Marius Linartas nie przykuwał jednak dużej wagi do wyniku, co na obecnym etapie przygotowań jest oczywiste. Szkoleniowiec naszej drużyny sprawdzał różne warianty gry, a także nieustannie rotował składem, próbując również jednoczesnej gry pięcioma zawodnikami z polskimi paszportami.

– Naprawdę nie należy wyciągać zbyt daleko idących wniosków z samego wyniku, ponieważ drużyny inaczej przechodzą okres przygotowawczy i w danym momencie mogą trenować coś zupełnie innego. Poza tym trenerzy podczas spotkań sparingowych mają różne cele. Można o tych meczach mówić, jako o kontrolnych treningach – mówi Marcin Sałata, generalny menedżer Energi Czarnych.

– Na pewno sami zawodnicy wyciągają wnioski z popełnianych przez siebie błędów we wcześniejszych spotkaniach i z każdym treningiem starają się popełniać ich jak najmniej. Mimo tak niewielu straconych punktów, w naszej grze obronnej było jeszcze wiele mankamentów. Idziemy jednak w dobrym kierunku, choć przed nami jeszcze bardzo, bardzo dużo pracy – dodaje Marcin Sałata.

Polpharma okazję do rewanżu będzie miała już w niedzielę, kiedy to obie drużyny, przy okazji oficjalnej prezentacji zespołu Wojciecha Kamińskiego, spotkają się w Starogardzie Gdańskim. Mecz rozegrany zostanie w 9 września o godz. 18 w Hali OSiR im. Andrzeja Grubby. Bilety w cenie 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy) można będzie nabyć w kasie przed spotkaniem.

Energa Czarni – Polpharma 99:49 (24:15, 30:17, 21:10, 24:7)

Energa Czarni: Brandwein 18, Knutson 15, Dabkus 13, Kostrzewski 11, Nicholson 11, Tomaszek 9, Dutkiewicz 9, Abernethy 6, Nowakowski 5, Długosz 2.

Dla Polpharmy najwięcej punktów zdobył Ben McCauley – 14.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."