Pierwsze sprawdziany przed własną widownią

Pierwsze sprawdziany przed własną widownią

Energa Czarni już w sobotę i niedzielę po raz pierwszy zaprezentują się własnym kibicom, rozgrywając dwa spotkania w ramach XIX Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Słupska. Naszym pierwszym przeciwnikiem będzie zespół AZS Koszalin, a w turnieju udział wezmą także Trefl Sopot i WKS Śląsk Wrocław.

Energa Czarni

Nasi koszykarze mają już za sobą większą część okresu przygotowawczego i na dwa tygodnie przed startem ligi kibice w Słupsku będą mogli przyjrzeć się, jak funkcjonuje ekipa Dejana Mijatovicia. Ostatnio Energa Czarni kapitalnie spisali się podczas turnieju w Toruniu, gdzie bez większych problemów ograli wszystkich rywali i zwyciężyli w całej imprezie. Zwycięstwa z Polskim Cukrem Toruń, Anwilem i Treflem udało nam się osiągnąć bez kontuzjowanych Michała Nowakowskiego, Kacpra Borowskiego i przy marginalnej roli Karola Gruszeckiego (10 min. gry w 2 meczach). Przy tak wąskim składzie na liderów naszego zespołu wykreowali się William Franklin i Kyle Shiloh, którzy znakomicie się uzupełniają na parkiecie i starają się robić wszystko dla dobra zespołu. Podczas turnieju w Toruniu bardzo dobrze prezentowali się zresztą wszyscy nasi gracze, ale szczególnie wyróżnił się Jarosław Mokros, który grając na pozycji silnego skrzydłowego był jednym z najpewniejszych punktów całej drużyny.

Podczas XIX Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Słupska na pewno nie zadebiutuje przed własną publicznością Bojan Trajkovski. Macedończyk udał się do swojego rodzinnego kraju, gdzie stanie na ślubnym kobiercu. Jego powrót planowany jest na początku przyszłego tygodnia. W weekend nie zagrają także powracający do zdrowia Kacper Borowski i Michał Nowakowski, ale w pełni sił jest już Karol Gruszecki. Z uwagi na absencje możemy się spodziewać, że ponownie ciężar naszej gry zostanie skierowany na obwód, a z kolei rywale będą starali się wykorzystać braki w naszej formacji podkoszowej, w której walczyć będą Jarosław Mokros, Callistus Eziukwu i Dariusz Cywiński.

Skład Energi Czarnych:

 1. Franklin / Śnieg / Jakubiak
 2. Shiloh / Seweryn
 3. Gruszecki / Przyborowski
 4. Mokros / Cywiński
 5. Eziukwu

AZS Koszalin

Z pewnością kibice Energi Czarnych są bardzo ciekawi postawy, jaką zaprezentują nasi odwieczni rywale z Koszalina. Tym razem AZS udało się zebrać najlepszy skład (przynajmniej na „papierze”) w swojej historii. Wystarczy wspomnieć, że liderem zespołu ma być Qyntel Woods, niegdyś gwiazda Euroligi i TBL w barwach Asseco Prokomu. Ponadto w zespole są chociażby tacy gracze, jak: Dante Swanson, Krzysztof Szubarga (kontuzjowany), Goran Vrbanc (chorwacki strzelec), Devon Austin (skrzydłowy) czy Garrick Sherman (środkowy). AZS przez okres przygotowawczy idzie jak burza i wygrywa sparing za sparingiem, ale mamy nadzieję, że dobra passa koszalinian skończy się już w sobotę.

Skład AZS:

 1. Swanson / Pacocha
 2. Dąbrowski / Vrbanc
 3. Mielczarek / Austin
 4. Woods / Stelmach
 5. Sherman / Łukasiak

Trefl Sopot

Sopocianie przed zbliżającym się sezonem musieli zmontować skład za nieco mniejsze pieniądze niż w roku ubiegłym, ale nawet biorąc pod uwagę nieuniknioną utratę Adama Waczyńskiego, sztuka ta udała im się całkiem nieźle. Mimo to w sparingach Trefl spisywał się dotychczas przeciętnie, lecz na wytłumaczenie miał brak swojego pierwszego trenera Dariusa Maskoliunasa oraz rozgrywającego Sarunasa Vasiliauskasa, którzy przebywali na mistrzostwach świata z kadrą Litwy. Teraz zespół jest już w komplecie (być może to właśnie w Słupsku zadebiutuje powracający po kontuzji Marcin Dutkiewicz) i z pewnością będzie chciał osiągnąć jak najlepszy wynik w hali „Gryfia”. Nasze drużyny spotkały się już ze sobą podczas turnieju w Toruniu, gdzie Energa Czarni okazali się wyraźnie lepsi, wygrywając 84:69 po świetnie rozegranej ostatniej kwarcie.

Skład Trefla:

 1. Vasiliauskas / Dzierżak
 2. Michalak / Kemp
 3. Dutkiewicz / Bendzius
 4. Leończyk / Stefański
 5. Painter / Kulka

WKS Śląsk Wrocław

Również bardzo ciekawy skład zebrali siedemnastokrotni mistrzowie Polski, którzy w tym sezonie postawili na sprawdzonych na parkietach TBL zawodników. Wśród nich jest wiele znajomych twarzy, jak chociażby Mantas Cesnauskis, Rocky Trice (kontuzjowany) i Robert Tomaszek. W trwającym okresie przygotowawczym wrocławianie póki co więcej przegrywali, niż zwyciężali, ale i w ich przypadku kontuzje stały się utrapieniem. Wciąż zdolny do gry nie jest Trice, a dopiero w ostatnich dniach do treningów powrócili Cesnauskis i Tomaszek. Ponadto Śląsk odesłał testowanego Serba Stefana Perunicicia, którego zastąpił pochodzący z Ukrainy Denis Ikovlev.

 1. Skibniewski / Cesnauskis
 2. Dłoniak / N. Kulon / M. Kulon
 3. Burnatowski / Ikovlev
 4. Kinnard / Gabiński / Hyży
 5. Mladenović / Tomaszek

Bilety na mecze XIX Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Słupska będą do nabycia w kasie hali „Gryfia” w sobotę od 15.00 oraz w niedzielę od 12.30. Ulgowe: 6 zł, normalne: 12 zł., w strefie VIP: 30 zł. Wcześniej można kupić je w siedzibie Agencji Promocji Regionalnej „Ziemia Słupska” przy ulicy Starzyńskiego 8 w Słupsku w godz. 10.00-16.00.

TERMINARZ TURNIEJU:

20.09. (sobota)

17.00 – Trefl Sopot – WKS Śląsk Wrocław

19.00 – uroczyste otwarcie

20.00 – ENERGA CZARNI Słupsk – AZS Koszalin

21.09. (niedziela)

14.30 – mecz o 3 miejsce

17.00 – mecz o 1 miejsce

18.50 – zakończenie turnieju i wręczenie nagród

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."