PLAY-OFF: Walka o sensację

PLAY-OFF: Walka o sensację

Na otwarcie rywalizacji w półfinale udowodniliśmy, że mistrzowie Polski będą musieli się mocno natrudzić, jeśli chcą obronić swój tytuł. Mimo niezliczonych problemów długo byliśmy dla nich wyrównanym rywalem - teraz celem jest zapomnienie o kłopotach i ponowna walka w stylu Czarnych Panter, ponieważ stać nas na sprawienie sensacji. Początek meczu nr 2 w Zielonej Górze w niedzielę o godz. 20:00, transmisję przeprowadzi Polsat Sport News.

Stelmet

Rywale w pierwszym spotkaniu doskonale wykorzystali swoje największe atuty, jednocześnie wykorzystując słabości naszego zespołu. Żaden trener w PLK nie ma takiego komfortu pracy jak Saso Filipovski, dysponujący równą dziesiątką zawodników, którzy w każdej innej drużynie ligi byliby graczami pierwszopiątkowymi. Możliwości szerokiego składu Stelmetu zostały dobrze zagospodarowane w ostatniej kwarcie, kiedy nasi gracze po kolei musieli opuszczać parkiet z powodu nadmiaru przewinień. Spotkanie zakończyło się pokazem siły i serią 16:1. Zielonogórzanie obronili się w pierwszym meczu, w którym zazwyczaj nieco łatwiej sprawić niespodziankę i teraz są w komfortowej sytuacji.

Energa Czarni

Trener Kairys odesłany do szatni, kontuzje Borowskiego i Cesnauskisa, ogromne problemy z faulami i polską rotacją – a mimo to aż do 36. minuty pierwszego meczu pozostawaliśmy w grze (77:72). To było dziwne spotkanie i w tak niesprzyjających okolicznościach nie zdołaliśmy zdobyć zielonogórskiego CRS. Nie ustajemy jednak w swojej walce i w niedzielę postawimy wszystko na jedną kartę. Już po meczu nr 1 z zielonogórskiego obozu dochodziły informacje, że Czarni mają „obłęd w oczach” i grają zbyt fizycznie. Widać więc, że narzucony przez nas styl walki na parkiecie jest niewygodny dla Stelmetu i teraz należy zrobić wszystko, by wytrzymać przez całe spotkanie. W naszej grze jest jeszcze sporo do poprawy – najważniejsze to ograniczenie fauli i strat. Jeśli nam się uda, w niedzielny wieczór może być bardzo ciekawie.

Kibicuj! Oglądaj lub słuchaj

Drugie spotkanie półfinałowe między Energą Czarnymi a Stelmetem rozegrane zostanie w niedzielę 15 maja o godz. 20:00 w zielonogórskiej Hali CRS. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport News, a relację radiową portal GP24.pl.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."