PO MECZU: Michał Nowakowski

PO MECZU: Michał Nowakowski

– Trójki Kotwicy były frustrujące, ale nie poddaliśmy się i przełamaliśmy kołobrzeżan – mówi po wygranej z Kotwicą najskuteczniejszy zawodnik Energi Czarnych Michał Nowakowski.

Mateusz Bilski: Pierwsza połowa wyraźnie wskazała na to, że sobotnie spotkanie nie będzie spacerkiem dla Energi Czarnych. Mimo że byliście faworytami, pozwoliliście Kotwicy na narzucenie swojego stylu gry.

Michał Nowakowski:  W pierwszych dwóch kwartach Kotwica postawiła nam bardzo trudne warunki. Gospodarze byli niezwykle agresywni, a my nie potrafiliśmy odpowiedzieć na ich bardzo dobrą grę w ataku. Na domiar złego nie trafialiśmy prostych rzutów spod samego kosza i w głupi sposób traciliśmy piłkę.

W przerwie wiele się jednak zmieniło i Energa Czarni szybko odrobili straty.

- W przerwie trener dokładnie wytłumaczył nam, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Konkretnie wyartykułował nam, czego oczekuje i wiedzieliśmy, że do wygranej musimy wypełnić jego wszystkie założenia, szczególnie defensywne. Szybko słowa przełożyliśmy na czyny i wyszliśmy na prowadzenie.

Jednak mimo to Kotwica nie odpuszczała i długo nie mogliście przełamać wyniku, by zbudować zdecydowaną przewagę.

- Udawało nam się zyskać pewną przewagę, ale po chwili któryś z niskich graczy Kotwicy trafiał z dystansu i spotkanie ponownie było na styku. To było frustrujące, ale nie zamierzaliśmy się poddawać. Wydaje mi się, że kluczowym momentem była trójka Michała Jankowskiego, który trafił z rogu i dał nam w końcu nieco wyższe, dziewięciopunktowe prowadzenie, podcinając tym samym skrzydła graczom z Kołobrzegu.

Ty tymczasem rozegrałeś jedno ze swoich najlepszych spotkań w barwach Energi Czarnych.

- I mam nadzieję, że będą jeszcze lepsze. Chciałbym podziękować wszystkim kolegom z zespołu, którzy szukali mnie na dogodnych pozycjach. Moja zdobycz punktowa jest pokaźna, jednak to cała drużyna miała olbrzymi wkład w to, aby wygrać.

Rozmawiał Mateusz Bilski

 

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."