Powrót Bryana!

Powrót Bryana!

Informujemy, że nowym zawodnikiem Energi Czarnych został doskonale nam wszystkim znany Bryan Davis, który zastąpi w zespole Derricka Nixa. Bryan w Słupsku pojawi się już w piątek.

Autor: AP

Bryan Davis to postać, której nie trzeba szeroko przedstawiać kibicom Energi Czarnych. W Słupsku pojawił się w 2010 r. zaraz po ukończeniu studiów na uczelni Texas A&M i choć początki nie były łatwe, dzięki współpracy z czarni_slupskem Blassingame’m zawładnął sercami słupszczan - głównie dzięki swojej energii i efektownym akcjom. Swój pierwszy sezon na zawodowych parkietach zakończył z medalem na szyi i tytułem MVP meczów o brąz, w których zdobywał średnio 15,5 pkt., 6 zb. i 2 bl. W całych rozgrywkach jego osiągnięcia wynosiły 8,5 pkt., 4,4 zb. i 1 bl. na mecz w 18 min. spędzanych na parkiecie.

Do Słupska Bryan powrócił w kwietniu 2013 r., kiedy to potrzebowaliśmy wzmocnienia strefy podkoszowej. Amerykanin w zespole Andreja Urlepa rozegrał 10 spotkań, w trakcie których zdobywał 7,2 pkt., 3,5, zb. i 0,7 bl. w 14 min. Po tym epizodzie środkowy zwiedził pół świata - grał kolejno w: Stanach Zjednoczonych (D-League), Nowej Zelandii, Korei Południowej, Chinach i Portoryko. Teraz zdecydował się na kolejny powrót do Słupska, gdzie znów zagra w jednym zespole z Blassingame’m i Mantasem Cesnauskisem.

Davis do Słupska przyjeżdża na okres próbny, a jego pojawienie się w zespole wiąże się z zakończeniem testów Derricka Nixa, który już rozstał się z naszą drużyną.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."