RAPORT: Młodzi w jednym pazurku #08

RAPORT: Młodzi w jednym pazurku #08

Mimo braku awansu, Czarni Fullbull Słupsk (rocznik 2002) wracają z podniesionymi głowami z Bydgoszczy z ¼ Finałów Mistrzostw Polski. Chłopcy pokazali, że mają niezwykłe zacięcie i charaktery prawdziwych sportowców. Choć dwa pierwsze mecze były wyjątkowo trudne, to podjęliśmy walkę i z pewnością napędziliśmy stracha rywalom.

[gallery link="file" order="DESC" columns="4" orderby="post_date"]

Przegrana w piątek z Polonią Warszawa oznaczała, iż następnego dnia mecz z gospodarzami musieliśmy wygrać aby myśleć o awansie. Niestety, po heroicznej walce musieliśmy uznać wyższość rywali. Ostateczny wynik 82-66 dla Bydgoszczy oznaczał, iż ostatni mecz, rozgrywany w niedzielę z drużyną ze Stalowej Woli, był tylko sprawdzianem treningowym. Być może brak obciążenia pozwolił naszym chłopcom na grę taką do jakiej nas przyzwyczaili. Wygraliśmy 89-41 i tym samym zajęliśmy trzecie miejsce w ¼ finałowym turnieju o Mistrzostwo Polski U-14. Wielkie gratulacje.

Najskuteczniej w turnieju zagrał WIKTOR LEWANDOWSKI zdobywając średnio 12,3 pkt na mecz. Natomiast najwyższy eval 14,3 osiągnał MIKOŁAJ MISZCZAK, który również zebrał najwięcej piłek – średnio 9 na mecz (na uwagę zasługuje fakt, iż ALAN DUDA i CEZARY JANKOWSKI, odpowiednio rocznik 2004 i 2003, którzy z pewnością nie są najwyżsi w drużynie, zebrali więcej piłek niż kilku wysokich). Najwyższą średnią asyst 2,3 na mecz mieli ex aequo CZAREK JANKOWSKI, WIKTOR LEWANDOWSKI i BARTEK OLECHNOWICZ. Z pewnością gdybyśmy trafiali spod kosza choć połowę tego co przestrzeliliśmy, to współczynnik asyst poszybowałby do góry. Nie zachwyca również niestety kolumna ze stratami. Ten element musimy poprawić. Wspomniana już wcześniej skuteczność z gry, to również element nad którym należy popracować.

Mimo wszystko, jeszcze raz należy podkreślić wspaniałą walkę, docenić pracę jaką w całym sezonie wykonał trener DANIEL ORZECHOWSKI, a także wsparcie dużej grupy rodziców, która była z naszymi chłopcami na dobre i na złe.

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."