RELACJA: Koszalin zdobyty

RELACJA: Koszalin zdobyty

Na tydzień przed pierwszymi rozpoczęciem sezonu TBL podopieczni Andreja Urlepa sięgnęli po kolejny puchar w tym okresie przygotowawczym. Tym razem Energa Czarni Słupsk zdobyli trofeum o Puchar Prezydenta Miasta Koszalina. W finałowym spotkaniu Czarne Pantery, po zaciętym boju, pokonały AZS Koszalin 74:79. 

 Początek spotkania nic nie wskazywał na to, że Czarni mogą w tym spotkaniu być górą. Słupszczanie mieli problemy po obydwu stronach parkietu, a na dodatek AZS w ofensywie trafiał prawie wszystko. Przy stanie 4:18 na parkiecie pojawił się Jordan Hulls i to on odmienił sytuację na parkiecie. Amerykanin grał naprawdę dobrze. Znów świetnie kreował nasz atak, a po jego podaniach koledzy zdobywali łatwe punkty. Po raz kolejny dobrze współpracował z Michałem Jankowskim. Były zawodnik Startu Gdynia drugi dzień z rzędu był dobrze dysponowany zza linii 6,75.
W drugiej połowie Czarnym Panterom udało się w końcu doprowadzić do remisu. Duża w tym zasługa Hullsa, który godnie zastępował słabiej grającego Tomasza Śniega. Czarni zatrzymali atak AZS i wydawało się, że zwycięstwo mają już zapewnione. Niestety, w szeregi naszych zawodników wkradła się dekoncentracja i AZS odrobił straty, a nawet wyszedł na prowadzenie.
Przy stanie 73:71 dla AZS o czas poprosił Andrej Urlep. Po uwagach trenera Czarni momentalnie wyszli na prowadzenie 73:77. Punktowali Trice, Nowakowski i Hulls. AZS nie zdołał już odrobić strat i Czarni mogli zacząć świętować zwycięski koniec okresu przygotowawczego.
MVP turnieju został wybrany Jordan Hulls, który z każdym spotkaniem prezentuje się coraz lepiej! To dobra wiadomość na sympatyków Czarnych Panter, bowiem w najbliższą niedzielę startują rozgrywki TBL. W pierwszym spotkaniu przed własną widownią zmierzymy się z Polpharmą Starogard Gdański.

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."