RELACJA: Show Nix’a, Siarka bez szans

RELACJA: Show Nix’a, Siarka bez szans

Energa Czarni nie dali żadnych szans niepokonanej dotychczas Siarce Tarnobrzeg i w Gryfii byli od rywali o klasę lepsi. Nasi koszykarze wygrali aż 91:54, grając bardzo efektownie i dominując w każdym elemencie gry. Świetnie spisał się Derrick Nix, który w 16 min. zdobył 17 pkt.

Energa Czarni spotkanie rozpoczęli mocnym uderzeniem, czarni_slupsk Blassingame i Demonte Harper nadawali bardzo wysokie tempo i byli po prostu za szybcy dla przeciwników. Gdy do zdobywania punktów włączyli się pozostali gracze, nasze prowadzenie po trójce Mantasa Cesnauskisa wzrosło do 20:6. Kluczowa była oczywiście żelazna defensywa, za sprawą której Siarka zdobywała punkty wyłącznie z wymuszonych i sytuacyjnych rzutów. Dobrze grający Kacper Młynarski zdołał jednak przywrócić nieco swój zespół do gry i po pierwszej kwarcie było 22:13.

Zdjęcia: Łukasz Capar

[gallery link="file" order="DESC" columns="4" orderby="post_date"]

W drugiej kwarcie kapitalne wejście zanotował Derrick Nix, który wciąż przebywa na testach w naszym zespole. Amerykanin zdobył 8 punktów w niecałe trzy minuty, absolutnie dominując pod koszem. Słupska publiczność od razu pokochała wielkiego Amerykanina! Po chwili widzów niesamowitym wsadem porwał Kacper Borowski, zgłaszając swój akces do ligowego TOP10 najefektowniejszych akcji. Po trójce Zalewskiego nasza przewaga wciąż utrzymywała się jednak poniżej 10 pkt. i przed słupszczanami było jeszcze trochę pracy.

Po zmianie stron grę zdominowali nasi Amerykanie - Blassingame, Mbodj i Campbell. Po powrocie na parkiet Nixa trwała dobra seria środkowego. Po tym, jak omal nie urwał kosza w kontrze, rozkręciła się imponująca seria Energi Czarnych 18:2! Tym samym przełom trzeciej i czwartej kwarty okazał się kluczowy dla losów spotkania - z kilkunastu punktów przewaga momentalnie wzrosła do ponad trzydziestu i już pewne było, że znakomita w tym sezonie Siarka zanotuje swoją pierwszą przegraną.

Na dwie i pół minuty przed końcem, gdy Jarek Mokros puszczał obręcz po kolejnej efektownej akcji, prowadzenie Energi Czarnych sięgnęło aż 38 pkt. Tarnobrzeżanie robili co mogli, aby pomniejszyć stratę, ale ich wysiłki były daremne. Wynik spotkania swoimi pierwszymi punktami w barwach Energi Czarnych ustalił Marek Zywert .

Przebieg meczu i różnicę klas w grze obu drużyn najdobitniej ukazuje wskaźnik eval, osiągnięty przez obie drużyny - wyniósł on 114 do 28 (!) dla Energi Czarnych. Najlepszym zawodnikiem na parkiecie, co zaskoczy pewnie nieobecnych w Hali Gryfia, był Derrick Nix - w zaledwie 16 minut uzbierał 17 pkt. (8/10 z gry), miał 8 zbiórek i 2 przechwyty. czarni_slupsk Blassingame dołożył 18 pkt. przy równie znakomitej skuteczności (7/10 z gry, w tym 3/5 za trzy), a 14 pkt. i 7 zb. miał waleczny jak zawsze Jarek Mokros.  Na uwagę zasługuje też fakt, że Folarin Campbell i Demonte Harper rozdali wspólnie aż 10 asyst.

Najlepszym zawodnikiem Siarki zgodnie z przewidywaniami był Kacper Młynarski - autor 13 pkt. i 5 zb.

Energa Czarni - Siarka 91:54 (22:13, 22:19, 24:8, 23:14)

Energa Czarni: Blassingame 18, Nix 17 (8 zb.), Mokros 14 (7 zb.), Borowski 10, Campbell 8 (6 as.), Mbodj 8 (9 zb.), Cesnauskis 8, Harper 4 (7 zb.), Śnieg 2, Zywert 2, Seweryn.

Siarka: Młynarski 13, Harris 9, Bell 9, Robbins 8, Paul 6, Zalewski 5, Wall 2, Patoka 2.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."