SPROSTOWANIE

SPROSTOWANIE

W związku z publikacją na portalu internetowym www.gryf24.pl z 25 lipca 2014 roku (za Kanałem 6), działając w imieniu Słupskiego Towarzystwa Koszykówki Sportowa S.A. podmiotu prawnie zainteresowanego w sprawie, nieprawdziwej informacji głoszącej, że „ostatnie dni przyniosły zmiany w strukturze własnościowej klubu ENERGA CZARNI Słupsk. Grupa ENERGA sprzedała swoje udziały Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy (…)”, informujemy, że wprowadzono czytelników w błąd.

Ponieważ jest to informacja nieprawdziwa, na podstawie art. 31a - 33 ustawy prawo prasowe wezwano portal informacyjny www.gryf24.pl do sprostowania nieprawdziwej informacji i zamieszczenia przesłanego jego redakcji sprostowania w wyraźnym miejscu na stronie głównej. Jego treść głosi: " Nieprawdziwa jest informacja podana przez "gryf24.pl" w artykule z 25.07.2014r. pt. "Energa nie jest już udziałowcem Czarnych Słupsk" , że w ostatnich dniach doszło do sprzedaży udziałów klubu Energa Czarni Słupsk przez Grupę Energa. W dniu 19.07.2013r. wpisano nowego udziałowca do księgi akcji, a transakcji dokonano znacznie wcześniej. Nieprawdziwe są również sugestie , że wskutek sprzedaży udziałów klubu Czarni Słupsk przez Grupę Energa, dojdzie do zmiany sponsora tytularnego tego klubu. Umowa sponsorska z Grupą Energa na sezon 2013/2014 została podpisana już po sprzedaży udziałów, a umowa sponsorska na sezon 2014/2015 i sezon 2015/2016 zostanie podpisana już wkrótce".

Ponieważ zdementowaną informację zdążyło powielić kilka portali,> pragniemy raz jeszcze oficjalnie potwierdzić faktyczny stan za> pośrednictwem głównego źródła informacyjnego zespołu ENERGA CZARNI Słupsk. Mamy nadzieję, że rozwiewamy w ten sposób wątpliwości i obawy kibiców, które zrodziły się nie z naszej winy. Potwierdzamy jednocześnie ciągłość i stabilność umowy ze strategicznym sponsorem słupskiej drużyny, dzięki której przygotowania do występów w sezonie 2014/2015 przebiegają bez zakłóceń.

Agata Marzec - rzecznik prasowy ENERGI CZARNYCH Słupsk

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."