Stanley Burrell wraca do Słupska!

Stanley Burrell wraca do Słupska!

Obietnica została dotrzymana – Stanley Burrell po czterech latach powraca do Energi Czarnych! Odchodząc w 2012 r. zapowiedział, że ma jeszcze w Słupsku swoje do zrobienia i nie powiedział nam żegnajcie, a do zobaczenia. Razem z czarni_slupskem Blassingame’m Burrell ma stworzyć jeden z najgroźniejszych obwodowych duetów w Polsce.

Ósmy strzelec (15,6 pkt.), siódmy podający (4,8 as.), dziesiąty pod względem eval. (15,6) w lidze – takimi osiągnięciami Stanley Burrell zakończył sezon 2011/2012 w barwach Energi Czarnych. Rozgrywki zakończyły się wielkim niedosytem po przegranej 2:3 rywalizacji w ćwierćfinale z Zastalem Zielona Góra. To właśnie wtedy Piotr Stelmach pozbawił nas awansu rzutem w ostatniej sekundzie w meczu nr 4. Dla tak ambitnego zawodnika jak Burrell był to potężny cios. Zaraz po zakończeniu sezonu zapowiedział, że nie wykonał swojego zadania w Słupsku i jeszcze do nas wróci. Słowa dotrzymał.

Po odejściu z Energi Czarnych kariera Stanleya była bardzo dynamiczna. Grając w Bundeslidze w barwach Eisbaeren Bremerhaven został drugim strzelcem ze średnią 16,2 pkt. i piątym podającym (4,3 as.) niemieckiej ekstraklasy. To poskutkowało kontraktem w Royal Hall Gazentiep w lidze tureckiej, gdzie miał okazję występować w rozgrywkach EuroChallenge. Później sporo podróżował: grał w Izraelu (Bnei Hertzeliyya, Galil Gilboa), na Białorusi (Smoki Mińsk), w Japonii (Sunrockers Tokyo) oraz na Cyprze (Apoel Nikozja). Ubiegły sezon rozpoczął właśnie na tej słonecznej wyspie, a zakończył go jako mistrz Węgier z Szolnok Olajbanyasz (15,2 pkt., 4,4 as.).

Wcześniej, przed przyjazdem do Słupska, Burrell został absolwentem amerykańskiego uniwersytetu Xavier.  W swoim najlepszym sezonie w NCAA zdobywał średnio w każdym meczu 14.4 pkt., 2.9 zb. i 3.3 as. Pierwszy sezon na zawodowych parkietach spędził w zespole Bośni Sarajewo, a kolejne dwa w lidze belgijskiej – w drużynach Pepinster oraz Aalstar. Z tą drugą zdobył wicemistrzostwo ligi, a grając w pierwszej był najlepszym podającym w Belgii.

W 2011 r. Stanley zastąpił w naszym zespole czarni_slupska Blassingame’a, który przeniósł się do Asseco Gdynia. W dużym stopniu udało mu się wtedy spełnić wysokie oczekiwania kibiców, a do czarni_slupska porównywany był na każdym kroku. Teraz dwóch naszych najlepszych rozgrywających w ostatnich latach zagra w jednym zespole, tworząc niezwykle efektowny i silny duet. Jesteśmy przekonani, że powstająca właśnie drużyna stanie się jednym z najbardziej niezapomnianych zespołów Energi Czarnych w historii.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."