Yemi Gadri-Nicholson w Słupsku

Yemi Gadri-Nicholson w Słupsku

Kibice ENERGI CZARNYCH Słupsk z niecierpliwością oczekują kolejnych transferów. Zatem spieszymy poinformować, że w dniu dzisiejszym kontrakt z ekipą Mariusa Linartasa podpisał Amerykanin Yemi Gadri-Nicholson (ur. 07.06.1983).

Parametry zawodnika robią wrażenie: 116 kg wagi, 208 cm wzrostu. Występuje na pozycji centra. Ostatni reprezentowany przez niego klub to czeski BK Prostejov. Jest absolwentem college'u w Denver, po przyjeździe do Europy reprezentował barwy słowackiego Pezinoka, który doprowadził do dwóch tytułów mistrzowskich, zdobywając średnio 16,5 pkt, przy 8 zbiórkach, z dobrą skutecznością rzutową- ok. 65%.

Przebieg kariery:- Pezinok (Słowacja)- Bremerhaven (Niemcy)- Austin T. (USA)- Quebradillas (Puerto Rico)- Los Barrios (Hiszpania)

- BK Prostejov (Czechy).

Wraz z zespołem BK Prostejov występował w europejskich pucharach w sezonie 2011/2012. Zdobywał średnio 10,5 pkt w 26 minut, przy 7 zbiórkach. Jego postawa pod koszem była kluczowa dla wygranych drużyny. Wszyscy jego byli trenerzy chwalą gracza za ambicję, dobre wyszkolenie techniczne, ogromne zaangażowanie i szeroki wachlarz zagrań w strefie podkoszowej.

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."