Zaczynamy od wygranej

Zaczynamy od wygranej

Energa Czarni w czwartek rozpoczęli serię meczów sparingowych przed zbliżającym się sezonem. W pierwszym z nich pokonali Spójnię Stargard Szczeciński 70:50.Oczywiście w spotkaniach towarzyskich, które mają na celu jak najlepsze przygotowanie zespołu do rozgrywek Tauron Basket Ligi, to nie wynik jest najważniejszy. W meczu ze Spójnią słupski sztab trenerski, z Mariusem Linartasem na czele, wypróbował wiele różnorodnych ustawień składu naszej drużyny. Była to też okazja do sprawdzenia aktualnej formy zawodników, którzy po serii intensywnych treningów sprawnościowych i wytrzymałościowych mieli okazję po raz pierwszy poznać się w warunkach meczowych.

Najlepszym strzelcem Energi Czarnych był Levi Knutson, występujący na pozycji rzucającego. Amerykanin zdobył w sumie 18 punktów.

– Był to nasz pierwszy sparing po zaledwie kilku treningach typowo koszykarskich, dlatego oczywiście sporo elementów gry wymaga poprawy. Mam tu na myśli przede wszystkim grę w obronie i nie ma w tym przypadku znaczenia, że rywale zdobyli tylko 50 punktów. Nasi zawodnicy bardzo się starali i momentami było już widać styl, który chcemy prezentować w zbliżającym się sezonie. Trenerów czeka jednak jeszcze sporo pracy nad tym, by ułożyć ten zespół dokładnie tak, jak chcą. Najważniejsze, że teraz już dokładnie wiedzą, na czym należy się skupić– mówi Marcin Sałata, generalny menedżer Energi Czarnych.

W barwach Spójni zagrało trzech zawodników, mających za sobą występy w Enerdze Czarnych – Hubert Pabian, Wiktor Grudziński i Łukasz Ratajczak.

blk

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."