ZAPOWIEDŹ: Dąbrowa Górnicza Basket Cup

ZAPOWIEDŹ: Dąbrowa Górnicza Basket Cup

Czas na walkę o Puchar Polski, który trafi w ręce zwycięzców turnieju Dąbrowa Górnicza Basket Cup. Rozgrywki zaczynają się już w czwartek i potrwają do niedzieli. Energa Czarni już pierwszego dnia zmierzą się z gospodarzami, z którymi mamy pewne rachunki do wyrównania. MKS przed własną publicznością z pewnością da z siebie wszystko, ale Czarne Pantery nie pojechały na południe tylko na wycieczkę!

Plan Dąbrowa Górnicza Basket Cup

Turniej został rozłożony na cztery dni, bierze w nim udział siedem najlepszych zespołów PLK (Stelmet, Rosa, Polski Cukier, Anwil, Energa Czarni, Polfarmex, Asseco) oraz gospodarz MKS. Nasi koszykarze w ćwierćfinale zmierzą się z dąbrowianami, a zwycięzca spotka się w półfinale z wygranym z pary Rosa - Polski Cukier. Co ciekawe, ze wszystkimi zespołami po naszej stronie drabinki w tym sezonie przegraliśmy, więc mamy szanse na niejeden rewanż. Gdyby słupszczanom udało się wejść do finału, spotkają się w nim z najlepszym z grona Stelmet, Asseco, Anwil, Polfarmex.

MKS Dąbrowa Górnicza

Drugi sezon w ekstraklasie dąbrowianie chcą przypieczętować awansem do play-off, na co mają spore szanse, biorąc pod uwagę fakt, że od upragnionej ósemki dzieli ich tylko jeden punkt w tabeli. Zmiana trenera na Drażena Anzulovicia, wzmocnienie Chorwatami (w tym doskonale nam znanym Drago Pasaliciem), powrót do zdrowia Jakuba Dłoniaka - wiele czynników ma wpływ na urealnienie planów MKS’u. W ostatnim czasie nasi czwartkowi rywale zanotowali 3 przegrane w 4 meczach, ale uniknęli wpadek, ponieważ grali z czołówką. Teraz w trakcie Dąbrowa Górnicza Basket Cup będą chcieli wrócić na zwycięską drogę i powalczyć o główne trofeum, a ich najpoważniejszym argumentem, oprócz oczywiście całkiem niezłego składu, będzie własna hala.

Kluczowi zawodnicy:
- Rashaun Broadus - 15,8 pkt., 4,2 as., 3,4 zb.
- Sam Dower - 13,2 pkt., 6,0 zb.
- Jakub Dłoniak - 9,6 pkt., 2,3 zb., 1,3 as.
- Piotr Pamuła - 8,5 pkt., 2,9 zb., 2,2 as.

Energa Czarni

Niestety do Dąbrowy Górniczej nie pojechaliśmy w pełnym składzie. Przerwa na turniej finałowy Pucharu Polski to czas dla Folarina Campbella i Mantasa Cesnauskisa na powrót do zdrowia przed kolejnymi, bardzo ważnymi meczami ligowymi. Rozdrażnieni ostatnią klęską ze Stelmetem słupszczanie mówią jednak wprost - chcemy zagrać w finale i zrewanżować się mistrzom Polski. Choć z wciąż ograniczoną rotacją, będziemy walczyć ze wszystkich sił - na początku skupiamy się oczywiście na rywalizacji z gospodarzami. Mamy z nimi rachunki do wyrównania, bowiem MKS przedostatniego dnia ubiegłego roku zdobył Halę Gryfia (65:72).

Transmisje

Wszystkie spotkania ćwierćfinałowe, w tym także mecz MKS - Energa Czarni (czwartek, godz. 20:30), będą bezpłatnie transmitowane w serwisie Ipla.tv. Sobotnie półfinały oraz niedzielny finał można będzie obejrzeć w ogólnodostępnym Polsacie Sport News.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."