ZAPOWIEDŹ: Emocje czas zacząć!

ZAPOWIEDŹ: Emocje czas zacząć!

Nadszedł czas wielkich emocji! Już w niedzielę o godz. 18:00 Energa Czarni zainaugurują swój piętnasty sezon na parkietach polskiej ekstraklasy. Nasi koszykarze w Hali Gryfia podejmą zespół Polpharmy Starogard Gdański. Słupszczanie w pierwszej kolejce stawiani są w roli faworytów i jeśli chcą osiągnąć sukces w rozpoczynających się rozgrywkach, takie spotkania powinni wygrywać.

O zwycięstwo z pewnością nie będzie jednak łatwo, bowiem Polpharma – choć jeszcze nie w pełni przygotowana do nowych rozgrywek, wciąż bez pierwszego rozgrywającego – wydaje się być drużyną nieprzewidywalną i groźną. Mimo pewnych braków kadrowych wcale nie musi być słabym zespołem, bowiem trener Mindaugas Budzinauskas potrafi wyciągać z zawodników więcej, niż można by się spodziewać.

Najciekawszą postacią w zespole ze Starogardu Gdańskiego, a także jednym z najgłośniejszych nazwisk okresu transferowego, jest Cezary Trybański – pierwszy Polak, który pojawił się na parkietach NBA. Od czasu podpisania w 2002 roku kontraktu z Memphis Grizzlies mierzący 218 cm wzrostu środkowy nie zrobił oszałamiającej kariery, lecz wciąż wydaje się bardzo solidnym wzmocnieniem dla zespołu środka tabeli TBL, jakim jest Polpharma. Trybański to zawodnik, który z oczywistych względów grę opiera na swoich warunkach fizycznych, będąc ważną postacią zespołu przede wszystkim w defensywie. Gdy tylko będzie na parkiecie, miejsca pod koszem gości dla naszych zawodników będzie zdecydowanie mniej.

Największym problemem naszych rywali jest brak pierwszego rozgrywającego. Ovid Varanauskas został sprowadzony do zespołu jako rezerwowy, a z wyborem podstawowej „jedynki” działacze Polpharmy mają olbrzymie kłopoty. Pierwotnie grę starogardzian miał prowadzić doskonale znany na Kociewiu Deonta Vaughn, jednak tuż przed końcem września opuścił zespół i przeniósł się na Węgry. Następnie na testy miał przyjechać Zamal Nixon, ale w ostatniej chwili się rozmyślił. Zamiast niego przyjechał T.J. Bannister, ale w ciągu dwutygodniowych testów nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego Kociewskich Diabłów. Tym samym Polpharma nowy sezon rozpoczyna z tylko jednym rozgrywającym.

Energa Czarni na szczęście nie mają podobnych problemów. Choć długo do formy dochodził Jordan Hulls, grę Czarnych Panter miał kto prowadzić, bowiem jego obowiązki w kreowaniu akcji mogą przejmować Tomasz Śnieg, Rocky Trice, czy nawet Michał Jankowski. Po dołączeniu do zespołu Jarosława Mokrosa w składzie Energi Czarnych jest aż 13 graczy – w tym trzech wychowanków: Kacper Borowski, Wojtek Jakubiak i Szymon Długosz.

W zakończonym okresie przygotowawczym Energa Czarni mieli okazję spotkać się już z Polpharmą. Wygrali w zamkniętym sparingu 94:70, choć spotkanie było dość wyrównane i o tak wysokim zwycięstwie zadecydowała dopiero ostatnia kwarta, zakończona wynikiem 30:10 dla słupszczan. Najlepszymi strzelcami gospodarzy byli Keith Wright, Rocky Trice i Marcin Dutkiewicz, którzy zdobyli odpowiednio 22, 19 i 16 pkt. Dla Polpharmy 20 pkt. zdobył Varanauskas, a kolejne 17 dorzucił nietypowy gracz podkoszowy, Nathan Healy.

Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (13 października) o godz. 18:00 w Hali Gryfia. Transmisję z meczu przeprowadzi TV Słupsk w sieci Vectra, Polsat Sport, jednak tylko za pośrednictwem platformy internetowej IPLA.tv (więcej tutaj). Relację radiową przeprowadzi natomiast portal GP24.pl.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców – oczywiście na czerwono! Sprawmy wspólnie, aby ten jubileuszowy sezon był wyjątkowy!

Skład naszych rywali:

  1. Ovidijus Varanauskas
  2. Bartosz Sarzało / Grzegorz Kukiełka
  3. Michael Hicks / Kacper Radwański
  4. Nathan Healy / Daniel Wall
  5. Cezary Trybański / Nikola Jeftić / Łukasz Paul

Trenerem Polpharmy jest Mindaugas Budzinauskas

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."