ZAPOWIEDŹ: Po świąteczny prezent

ZAPOWIEDŹ: Po świąteczny prezent

Energa Czarni wyjechali na drugi koniec kraju po to, aby sprawić sobie i kibicom w Słupsku świąteczny prezent. Najlepszym będzie oczywiście zwycięstwo w Tarnobrzegu z miejscowym Stabillem Jezioro. Zespół prowadzony przez Dariusza Szczubiała tradycyjnie jest nieobliczalny, zawodnicy nie zawsze podlegają dyscyplinie taktycznej i ostatnio przynosi to drużynie z Podkarpacia bardzo dobre rezultaty.

Stabill Jezioro bardzo słabo rozpoczął trwający sezon TBL. Na otwarcie rozgrywek, po czterech porażkach z rzędu, zarząd tarnobrzeskiego klubu zdecydował się podziękować za współpracę trenerowi Leszkowi Marcowi i przekazał stery nad zespołem jego asystentowi Arkadiuszowi Papce. Ten również nie podołał zadaniu i awaryjnie ponownie ściągnięto do Stabill Jeziora Dariusza Szczubiała, który pracował w Tarnobrzegu w dwóch ostatnich sezonach. Doświadczony szkoleniowiec odmienił grę swojej drużyny, która w poprzednich dwóch kolejkach wygrywała.

Najpierw Stabill Jezioro zdeklasowało Polpharmę, wygrywając aż 107:80, by tydzień później odnieść pierwsze w tych rozgrywkach wyjazdowe zwycięstwo. W Kołobrzegu, po świetnie rozegranej końcówce, tarnobrzeżanie zwyciężyli 95:92. Tym samym „Jeziorowcy” mają na swoim koncie 3 wygrane i 7 porażek, co plasuje ich na 10 pozycji w TBL. Słabsze są jedynie właśnie Polpharma i Kotwica, ale progres w grze ekipy z Podkarpackiego jest wyraźnie widoczny.

Nikomu nie gra się łatwo w Tarnobrzegu, w szczególności, gdy to właśnie Szczubiał, pozwalający często na sporą improwizację zawodnikom amerykańskim, jest szkoleniowcem miejscowego zespołu. Energa Czarni nie mogą jednak narzekać, bowiem dotychczas za każdym razem, choć nie bez problemów, wygrywali na parkiecie Stabillu Jeziora. Miejmy nadzieję, że tym razem seria zwycięstw w Tarnobrzegu zostanie podtrzymana. Należy jednak pamiętać, że na Podkarpaciu zdarzały się słupszczanom też przegrane, choćby ze Zniczem Jarosław.

Niestety Energa Czarni w Tarnobrzegu po raz kolejny zagrają w osłabieniu. Nie zagra Rocky Trice, któremu wciąż dokuczają dolegliwości związane z urazem stawu skokowego, którego nabawił się w meczu z AZS. Do dyspozycji trenera Andreja Urlepa powinien być już natomiast Garrett Stutz, który w tym samym spotkaniu doznał bliźniaczej kontuzji. Na południe Polski z drużyną nie pojechał natomiast Keith Wright – decyzje związane z jego dalszymi losami zapadną w przyszłym tygodniu.

Najważniejszymi zawodnikami w drużynie Stabillu Jeziora są oczywiście Amerykanie. Liderem punktowym zespołu dotychczas był Andrew Fitzgerald, niekonwencjonalny skrzydłowy, który zdobywa średnio ponad 16 punktów (trzeci wynik w lidze) i 5,5 zbiórki w każdym spotkaniu. Mocno wspiera go obwodowy Chaisson Allen, który do bardzo podobnych zdobyczy (piąty punktujący TBL) dokłada jeszcze ponad 3 asysty. Niezastąpiony jest grający kolejny sezon w Tarnobrzegu Nicchaeus Doaks, a porywający debiut w drużynie zaliczył doskonale znany w TBL Tony Weeden, który w ubiegłej kolejce po raz pierwszy dla Stabillu Jeziora zdobył aż 24 pkt.

Prawdziwym liderem zespołu jest jednak nie Amerykanin, a Polak. Marcin Nowakowski, wywodzący się z Warszawy rozgrywający, jest najistotniejszą postacią w układance Szczubiała. Ambitny obwodowy ze spokojem kieruje grą całej drużyny, trafia bardzo ważne rzuty i potrafi doskonale przyspieszać, bądź zwalniać tempo gry. Jego średnie to imponujące 14 pkt., aż 6 asyst (lider TBL) i 3 zb. w każdym spotkaniu, a do tego aż 50% skuteczności w rzutach z dystansu (17/34). Zatrzymanie Nowakowskiego powinno być priorytetem dla naszego zespołu.

Spotkanie między Stabillem Jezioro a Energą Czarnymi rozegrane zostanie w niedzielę 22 grudnia o godz. 18:00 w hali OSiR Wisła w Tarnobrzegu. Płatny przekaz wideo z tego meczu będzie można obejrzeć na stronie plk.pl.

Przed Meczem: audio (realizacja Jakub Klimek)

Skład naszych rywali:

  1. Marcin Nowakowski / Piotr Pyszniak
  2. Tony Weeden / Piotr Pandura
  3. Chaisson Allen / Jakub Patoka
  4. Andrew Fitzgerald / Nicchaeus Doaks
  5. Szymon Łukasiak / Rafał Rajewicz

Trenerem Stabillu Jeziora jest Dariusz Szczubiał.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."