ZAPOWIEDŹ: Pojedynek „gigantów”

ZAPOWIEDŹ: Pojedynek „gigantów”

Starcie Energi Czarnych z Jeziorem w Tarnobrzegu będzie bezpośrednim pojedynkiem dwóch najniższych zawodników ligi. To jedyny mecz, w którym czarni_slupsk Blassingame będzie mógł pochwalić się przewagą wzrostu nad swoim rywalem. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę o godz. 18:00.

Energa Czarni mają - co prawda krótką - tradycję wygrywania z Jeziorem Tarnobrzeg, niezależnie od miejsca rozgrywania spotkania. Nasze drużyny zmierzyły się ze sobą dziewięciokrotnie i za każdym razem to słupszczanie cieszyli się ze zwycięstwa. Teraz także, przy pełnym szacunku dla nieprzewidywalnego rywala, nikt z obozu Energi Czarnych nawet nie bierze przegranej pod uwagę. Przy aktualnej, zaciętej walce o jak najwyższe miejsce przed play-off, dwa punkty z Tarnobrzega są nam bardzo potrzebne.

13 grudnia 2014 r., ponowny debiut czarni_slupska Blassingame’a w barwach słupskiego zespołu. Do Gryfii przyjeżdża Jezioro, które swoją szaloną grą potrafi wpędzić w kłopoty każdego rywala. Przez wiele minut Energa Czarni kontrolują wydarzenia i prowadzą nawet 18 pkt. w trzeciej kwarcie. Nagle Daniel Johnson, Kacper Młynarski i przede wszystkim Craig Williams zaczynają trafiać z dystansu jak natchnieni. Po trzeciej trójce ostatniego z nich goście wychodzą na prowadzenie i już wiadomo, że będzie nerwowo. Pół minuty przed końcem do remisu doprowadza Blassingame, w odpowiedzi Johnson pudłuje, Nowakowski przechwytuje i mamy piłkę na zwycięstwo. Piłka trafia do Blassa, który z ośmiu metrów trafia nad Joshem Millerem, a Gryfia eksploduje z radości! Energa Czarni wygrali w tym meczu 73:70, a nasz powracający lider miał 15 pkt., 8 as. i 6 zb.

W tamtym spotkaniu  mający 175 cm wzrostu Blassingame całkowicie przyćmił mierzącego oficjalnie 170 cm (w rzeczywistości kilka cm mniej) Josha Millera. Nieczęsto się zdarza, aby na zawodowym parkiecie kibice mogli oglądać bezpośrednią rywalizację tak filigranowych rozgrywających, którzy pełnią przecież kluczowe role w swoich zespołach. Może nie doczekamy się akcji tyłem do kosza mającego przewagę wzrostu Blassingame’a, ale z pewnością ci dwaj gracze zapewnią wysokie tempo gry.

Tym razem spotkamy się jednak z zupełnie innym Jeziorem, niż w grudniu. Z zespołu trenera Pyszniaka do Izraela przeniósł się najlepszy strzelec ligi Dominique Johnson, obiecującego Kacpra Młynarskiego z dalszej części sezonu wykluczyła kontuzja, a klub postanowił Daniło Kozłowa zamienić na Daniela Walla. Już i tak wąska rotacja dodatkowo się zmniejszyła, więc teraz istotną rolę muszą odgrywać 20-latkowie: Jakub Patoka, Piotr Pandura, Dawid Morawiec, a nawet 17-letni Wiktor Rycerz.

Liderami Jeziora są wspomniany „Cookie” Miller oraz Craig Williams, którzy wspólnie w każdym meczu zapewniają ok. 30 pkt. dla swojej drużyny. Dobrze po powrocie do ekstraklasy radzi sobie Daniel Wall (12 pkt., 6 zb.), a istotną rolę w Tarnobrzegu odgrywa także Kevin Wysocki, brat grającego obecnie w Anwilu Konrada. Skład uzupełniają wymienieni wcześniej wychowankowie oraz mierzący aż 217 cm wzrostu Piotr Wojdyr.

Różnica potencjałów i celów obu drużyn jest oczywista i nie podlega żadnej dyskusji, że to Energa Czarni są faworytem. Mimo to zwycięstwo w Tarnobrzegu nie będzie tak łatwe, jak to się może pozornie wydawać. Zawodnicy Jeziora nie mają nic do stracenia, grają szalenie ambitnie i w każdym meczu dają z siebie wszystko, starając się narzucić przeciwnikom swój nieco chaotyczny styl gry, oparty na szybkich rzutach z dystansu. Przekonał się o tym Stelmet, który tydzień temu we własnej hali długo przegrywał i pokonał Jezioro dopiero dzięki świetnej grze w ostatnich minutach.

Spotkanie między Jeziorem a Energą Czarnymi rozegrane zostanie w Tarnobrzegu w sobotę (4 kwietnia) o godz. 18:00. Płatny przekaz wideo ze spotkania będzie dostępny w serwisie emocje.tv.

Skład naszych rywali:

  1. Josh Miller / Dawid Morawiec
  2. Jakub Patoka / Wiktor Rycerz
  3. Kevin Wysocki / Piotr Pandura
  4. Daniel Wall / Kamil Karliński
  5. Craig Williams / Piotr Wojdyr

Trenerem Jeziora jest Zbigniew Pyszniak.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."