ZAPOWIEDŹ: Przedświątecznie w Kutnie

ZAPOWIEDŹ: Przedświątecznie w Kutnie

Bardzo ciekawie zapowiada się przedświąteczne spotkanie odmienionych Energi Czarnych w Kutnie, gdzie ich rywalem będzie beniaminek Polfarmex. Przy komplecie publiczności obie drużyny będą chciały sprawić prezent swoim kibicom. Mecz rozegrany zostanie w sobotę o godz. 17:30.

Bilety na spotkanie Polfarmexu z Energą Czarnymi rozeszły się w kilka godzin. Nie jest to zaskoczeniem, bowiem Kutno przeżywa apogeum ekscytacji koszykówką, podobnie jak miało to miejsce w Słupsku w pierwszym sezonie po awansie do ekstraklasy. Z tego względu w specyficznej hali naszych najbliższych rywali gościom gra się bardzo trudno, jednak dotychczas wsparcie kibiców nie miało decydującego wpływu na wyniki Polfarmexu.

Zespół prowadzony przez Jarosława Krysiewicza dotychczas legitymuje się takim samym wynikiem zwycięstw i porażek jak Energa Czarni - odpowiednio 5 i 6. Kutnianie bez większych problemów regularnie ogrywają zespoły teoretycznie słabsze od siebie, ale w starciach z bardziej wymagającymi rywalami nie potrafili dotychczas przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Wystarczy przywołać przegrane we własnej hali ze Śląskiem 71:76, czy z Treflem 66:69.

W ostatniej kolejce Polfarmex napsuł nieco krwi Stelmetowi Zielona Góra, jednak wicemistrzowie Polski przez cały mecz wydawali się kontrolować wynik. Pojedyncze akcje superstrzelca Kwamaina Mitchell’a - wicelidera wśród punktujących i najlepszego przechwytującego TBL, czy podkoszowego Kevina Johnsona (3. zbierający ligi), to zbyt mało, by wygrać w hali ekipy Saso Filipowskiego.

Gra Polfarmexu opiera się właśnie na wspomnianym duecie Amerykanów. Mitchell zdobywa średnio 22 pkt., 3 zb., 5 as. i 3 przech. w każdym meczu, natomiast Johnson do 11 punktów dokłada imponujące 10,5 zb. Najlepszy sezon w karierze odnotowuje Bartłomiej Wołoszyn, który jest drugim strzelcem zespołu ze średnią 13 pkt. w każdym spotkaniu. Istotną rolę pełni też reprezentant Czech Patrick Auda (8,5 pkt., 4 zb.).

Poza wymienioną czwórką w rotacji kutnieńskiej ekipy znajduje się faktycznie ośmiu kolejnych graczy, którzy otrzymują swoje szanse i nigdy nie wiadomo, który z nich zaimponuje formą. Jest doświadczony Marcin Malczyk, jest stawiający pierwsze kroki w ekstraklasie Grzegorz Grochowski z kadry Jerzego Szambelana, jest także nieco przygaszony w TBL superstrzelec 1. ligi Krzysztof Jakóbczyk. W zespole z Kutna gra także nasz były zawodnik, Hubert Pabian.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że celem Energi Czarnych jest przywiezienie do Słupska dwóch punktów. Najważniejszą kwestią będzie utrzymanie intensywności gry w drugiej połowie spotkania, bo o ile można być w miarę spokojnym o pomyślny przebieg 1. i 2. kwarty, o tyle po zmianie stron oglądaliśmy dotychczas inną drużynę. czarni_slupsk Blassingame ma w tym pomóc i już w meczu z Jeziorem Tarnobrzeg udowodnił, że w decydujących momentach będzie brał ciężar gry na siebie.

Spotkanie Polfarmexu z Energą Czarnymi rozegrane zostanie w Kutnie w sobotę 20 grudnia o godz. 17:30. Przekaz z meczu będzie można obejrzeć za pośrednictwem serwisu emocje.tv, natomiast relacje radiowe przeprowadzą portal GP24.pl oraz Radio Koszalin.

Skład naszych rywali:

  1. Kwamain Mitchell / Grzegorz Grochowski
  2. Marcin Malczyk / Krzysztof Jakóbczyk
  3. Bartłomiej Wołoszyn / Jacek Jarecki / Hubert Pabian
  4. Patrick Auda / Mateusz Bartosz
  5. Kevin Johnson / Michal Batka / Jakub Dłuski

Trenerem Polfarmexu jest Jarosław Krysiewicz.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."