ZAPOWIEDŹ: Słodki pojedynek rozgrywających

ZAPOWIEDŹ: Słodki pojedynek rozgrywających

Bardzo interesująco zapowiada się spotkanie Energi Czarnych z Polskim Cukrem w Toruniu, które zostanie rozegrane już w środę. Wszystkie oczy skierowane będą na rywalizację czarni_slupska Blassingame’a z Williamem Franklinem, czyli dwóch najlepiej podających zawodników ligi.

Trudno jest nie sprowadzić rywalizacji słupszczan z torunianami do pojedynku rozgrywających. Franklin obecny sezon rozpoczął w Słupsku i choć nie grał źle, zespół nie osiągał najlepszych wyników i gdy pojawiła się możliwość zatrudnienia Blassingame’a, czarni_slupsk zastąpił Williama w roli pierwszego rozgrywającego Energi Czarnych. Franklin tymczasem znalazł zatrudnienie w zespole beniaminka TBL. Zmiana wyszła na dobre wszystkim - Blassingame gra świetnie i odmienił nasz zespół, a Franklin dał nadzieję Polskiemu Cukrowi na play-off, wciąż notując imponujące statystyki.

Zawodnicy są filarami i mózgami swoich drużyn, od nich się wszystko zaczyna w ataku i wiele zależy w obronie. Blassingame jest liderem ligi pod względem średniej ilości asyst (8,1), a tuż za nim plasuje się Franklin (7,1). Już kilka dni przed rozpoczęciem meczu rozgrywający dyskutowali o swojej rywalizacji za pośrednictwem mediów społecznościowych. Możemy więc być pewni, że ich spotkanie, oczywiście w przyjaznej atmosferze, będzie prawdziwą ozdobą - być może nawet całej kolejki.

Nie można oczywiście zapomnieć o randze tego meczu. Polski Cukier chce zapewnić sobie miejsce w play-off, a żeby osiągnąć swój cel, nie może sobie pozwolić na przegraną we własnej hali. Torunianie mają obecnie identyczny bilans, jak Trefl, z którym do ostatniej kolejki będą walczyć o ósmą pozycję, premiującą ich awansem do ćwierćfinału. Energa Czarni natomiast wciąż kontynuują swój marsz po przewagę parkietu przed play-off. Celem jest wygranie wszystkich spotkań do końca sezonu zasadniczego, a skuteczność jego realizacji póki co potwierdzamy serią zwycięstw - w Toruniu mamy szansę na siódme z rzędu.

Poza Franklinem w zespole Polskiego Cukru najbardziej powinniśmy obawiać się kolejnych zawodników zza oceanu - świetnego strzelca LaMarshall’a Corbett’a (średnio 16 pkt.) oraz uniwersalnego środkowego Seana Denisona (14 pkt., 9 zb.), który co istotne potrafi także rzucić za trzy punkty. Polski trzon beniaminka stanowią świetnie odnajdujący się w TBL Jarosław Zyskowski jr, silny w polu trzech sekund Krzysztof Sulima, solidny Aleks Perka i nasz były rzucający Michał Jankowski. Skład uzupełniają obwodowi Kacper Radwański i Marcin Nowakowski oraz doświadczeni podkoszowi: Žarko Čomagić i Adam Lisewski.

W ostatniej kolejce torunianie rozegrali świetne spotkanie w Zielonej Górze, gdzie nie mieli szczęścia i w końcówce wicemistrzowie Polski wyrwali im wygraną. Jeszcze na pół minuty przed końcem Polski Cukier prowadził, ale w ostatniej akcji gospodarzy trójkę trafił Łukasz Koszarek. Rzut na zwycięstwo Franklina był nieskuteczny i tym samym beniaminkowi nie udało się powtórzyć sukcesu, jakim było zdobycie w lutym hali mistrzów ze Zgorzelca.

Niestety w tym meczu (i kolejnych) będziemy musieli poradzić sobie bez Tomasza Śniega, który podczas spotkania z Polfarmeksem Kutno doznał kontuzji kolana i czeka go sześciotygodniowa przerwa. Lukę będzie musiał załatać Mantas Cesnauskis, który dotychczas nie przypomniał kibicom swojej dobrej formy. Wiele będzie zależało także od rozwagi Blassingame’a, który nie może popełniać niepotrzebnych fauli.

Spotkanie między Polskim Cukrem a Energą Czarnymi rozegrane zostanie w środę (15 kwietnia) o godz. 18:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Bema w Toruniu. Zachęcamy wszystkich kibiców Energi Czarnych do wspierania naszych koszykarzy na żywo, tym bardziej, że obiekt naszych rywali jest dość specyficzny i z pewnością pomoc fanów będzie potrzebna. Jak zawsze płatny przekaz wideo będzie można obejrzeć za pośrednictwem serwisu emocje.tv, a relację radiową przygotuje portal GP24.pl.

Skład naszych rywali:

  1. William Franklin / Marcin Nowakowski
  2. LaMarshall Corbett / Kacper Radwański
  3. Jarosław Zyskowski / Michał Jankowski
  4. Krzysztof Sulima / Žarko Čomagić / Aleks Perka
  5. Sean Denison / Adam Lisewski

Trenerem Polskiego Cukru jest Milija Bogicević.

Mateusz Bilski

Newsletter

Zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych."